У Нью-Йорку помер скульптор Ернст Неізвєстний

У Нью-Йорку помер скульптор Ернст Неізвєстний

У 1996 році Неізвєстний закінчив монументальний твір «Маска скорботи», присвячений жертвам репресій у Радянському Союзі

У Нью-Йорку (США) на 92 році життя помер відомий російський та американський скульптор Ернст Неізвєстний. Про це повідомляють у соцмережах друзі скульптора, передає «Радіо Свобода».

За словами друзів 91-річного митця, смерть була раптовою – ще два дні тому Нєізвєстний був відносно здоровий, з сильними болями в шлунку був госпіталізований у понеділок пізно ввечері, а помер у вівторок зранку за часом Нью-Йорка.

Неізвєстний народився в 1925 році, в кінці Другої світової війни був важко поранений, його помилково вважали загиблим і «посмертно» нагородили орденом Червоної Зірки.

У 1955 році він став членом секції скульпторів Московського відділення Союзу художників СРСР і до 1976 року займається художньою діяльністю в СРСР.

У 1976 році Неізвєстний емігрує до Швейцарії, а в 1977 році переїздить до США (Нью-Йорк).

Після розпаду СРСР повертався до Росії і виконав ряд замовлень.

Найбільш значним твором Неізвєстного в СРСР був «Прометей» (1966), зведений в піонерському таборі «Артек» на камінні, привезеному дітьми з 83 країн світу.

У 1994 році він створив і подарував місту Одесі бронзову скульптуру «Золота дитина».

В 1996 році закінчив монументальний (заввишки 15 метрів) твір «Маска скорботи», присвячений жертвам репресій у Радянському Союзі, скульптура встановлена в Магадані.

У 2000 році в Москві був відкритий пам'ятник «Відродження» з фігурою Архангела Михаїла.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів