У полон до бойовиків «ЛНР» потрапив суддя Апеляційного суду Луганської області, - ЗМІ

У полон до бойовиків «ЛНР» потрапив суддя Апеляційного суду Луганської області, - ЗМІ

Бойовики викрали суддю ще три тижні тому, коли він їхав в непідконтрольний українським військовим Краснодон на похорон батька

У полон до бойовиків «ЛНР» потрапив суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко

В ексклюзивному коментарі «Громадському радіо» голова волонтерської групи «Патріот», перемовник з питань обміну Олег Котенко розповів про те, що бойовики викрали суддю ще три тижні тому, коли він їхав в непідконтрольний українським військовим Краснодон на похорон батька.

За інформацією Котенка, офіційно про викрадення судді українська сторона не повідомляла, так як його сподівалися швидко обміняти.

«Суддя домовлявся зі своїм знайомим з «ЛНР», що той йому допоможе зробити „зелену дорогу“, і він зможе приїхати в місто Краснодон і поховати батьків», — розповідає Котенко.

Він також повідомив, що після того, як чоловік заїхав на блокпост, де його зупинили та перевірили документи, було викликано «МГБ», яке й затримало суддю.

«Одразу після затримання нам надійшов дзвінок із тим, що ось таке трапилось, і ми одразу вступили до переговорного процесу. Люди, які його затримували, сказали, що жодних претензій не мають, і ймовірніше за все, що його у понеділок відпустять. Ми чекали, проте виявилося, що втрутилася Оля Купцева, і він піде на обмін», — додав перемовник.

Він зазначає, що п’ять днів назад Віталію Руденко висунули обвинувачення «державну зраду». Суддю звинуватили в тому, що він нібито своїм рішенням заарештував директора водоканалу, через що «ЛНР» залишилася без води.

«Наразі він знаходиться в «СІЗО». Його не катували», — додав Котенко.

За словами перемовника, полонений також не визнає своєї провини, та водночас за інформацією дружини Руденка, він все ж таки щось підписував.

Українська сторона також підтверджує, що Руденко є у списках на обмін.

Котенко також зазначив, що СБУ офіційно не повідомляла про викрадення судді, а єдиною, хто з політиків згадав про це є Ірина Геращенко, проте й вона навіть не називала імені полоненого.
Громадське радіо

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: