Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Порошенка закликали ЄС підтримати «план Маршалла» для України

  • Розсилка
  У Порошенка закликали ЄС підтримати «план Маршалла» для України

  Заступник глави президентської Адміністрації Костянтин Єлісєєв очікує, що наступний саміт «Східного партнерств» стане поворотним моментом

  Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв опублікував статтю в виданні EU Observer, в якій виклав українське бачення «Східного партнерства» ЄС.

  Так, за його словами, потенціал даної ініціативи змусив РФ показати своє справжнє обличчя, оскільки та злякалася м’якої сили ЄС. В умовах, коли всі країни «Східного партнерства» переживають наслідки в тій чи іншій формі застосування Кремлем інструментів гібридної війни, за словами Єлісєєва, необхідно називати речі своїми іменами. В тому числі це стосується і газових контрактів. При цьому нинішні виклики, на думку замглави президентської Адміністрації, не повинні стати можливістю сховатися за них.

  Єлісєєв вважає, що Україна заплатила за уроки в сфері міжнародних відносин найбільшу ціну протягом чотирьох останніх років, протидіючи російській агресії. Із іншого боку офіційний Київ є ініціатором низки нових ініціатив на посилення зв’язків України із ЄС, а також лідером серед інших країн «Східного партнерства» в питаннях інтеграції із ЄС в енергетичних, митних, цифрових, міграційних питаннях. Однак в цьому процесі надзвичайною допомогою Україні було б схвалення пакету фінансової допомоги («план Маршалла» для України), який був презентований Литвою.

  Також, на думку Єлісєєва, ЄС має чітко продемонструвати, за що він виступає у відносинах із Україною. Мова йде про подальше розширення ЄС. Тим самим Україна, за словами замглави президентської Адміністрації, має бути готова до цього, а Брюссель - лише підтвердити принцип відкритих дверей. 

  Нагадаємо, 6 листопада у литовському парламенті представили «Європейський план» допомоги Україні, відомий як «план Маршалла» для України.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ