Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У рейтингу легкості сплати податків Україна піднялася на 43 місце

  • Розсилка
  У рейтингу легкості сплати податків Україна піднялася на 43 місце

  Україна порівняно з показниками минулого року поліпшила свої позиції майже вдвічі

  Україна в рейтингу «Оподаткування 2018» піднялася на 43 позицію з 190 країн порівняно з 84 місцем за результатами рейтингу «Оподаткування 2017». Про це повідомив партнер компанії «PwC Україна» В'ячеслав Власов в ході презентації результатів рейтингу.

  «Найбільший вплинуло на покращення позицій в рейтингу зниження єдиного соціального внеску з 2017 року. Це мало позитивний вплив на загальне податкове навантаження в Україні», - зазначив він.

  Як свідчать дані оприлюдненого дослідження, Україна порівняно з показниками минулого року поліпшила свої позиції майже вдвічі - на 41 процентний пункт.

  Згідно з оприлюдненими даними, загальне податкове навантаження в Україні складає 37,8%, в Європейському союзі - 40,5%, тоді як загальний світовий показник - 39,6%. Позитивний тренд Україна показує відносно кількості податкових платежів на рік - їх п'ять, при середньому показнику в світі - 24, в ЄС - 12.

  У той же час на підготовку та подання податкової звітності в Україні в середньому йде 327,5 години на рік, тоді як в ЄС цей показник - 161 година, а загальний світовий - 240 годин, свідчать дані рейтингу «Оподаткування-2018».

  За індексом пост-подання український показник досяг 85,95 при загальному світовому в 59,51 і європейському - 81,6.

  Як зазначив Власов, Україна програє іншим країнам у правилах заповнення податкової звітності.

  «Це демонструє рейтинг з року в рік. Крім того, в інших країнах, які знаходяться вище України в рейтингу, існує реальний електронний документообіг між бізнесом та фіскальними органами. Електронний кабінет функціонує не просто як поштова скринька, а документообіг здійснюється в електронному вигляді», - сказав він.

  Дослідження «Оподаткування-2018» (Paying Taxes 2018) є однією зі складових дослідження «Ведення бізнесу 2018» (Doing Business 2018) та є щорічним спільним проектом Групи Світового банку і компанії PwC, в рамках якого оцінюються кількісні та якісні аспекти сплати податків в 190 країнах.

  Джерело: zn,ua

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ