Україна отримала перший транш МВФ на $1,4 млрд
В НБУ заявили, що міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд дол. США станом на 21 грудня
Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ ухвалила 18 грудня.
Про це 21 грудня повідомляє прес-служба НБУ.
«Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд дол. США) від Фонду міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд дол. США станом на 21 грудня. Це є п’ятирічним максимумом - востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року», - заявили в Нацбанку.
Як відомо, нова програма SBA передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 млрд спеціальних прав запозичень (близько 3,9 млрд дол. США) упродовж 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора і низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.
Як зазначили в НБУ, продовження співпраці з Фондом також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування. «18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі 750 млн дол. США, що зі свого боку допоможе уряду залучити капітал на міжнародних ринках у 2019 році», - зазначили в НБУ.
За оцінками Національного банку, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів – МВФ, Світового банку та Європейської комісії – Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько 20 млрд дол. США, що перевищує останній прогноз НБУ, і підтримати їх на належному рівні у 2019 році.
Раніше повідомлялося, що нова програма допомоги stand-by для України на загальну суму 3,9 млрд доларів передбачає надання першого траншу негайно у розмірі 1,4 млрд доларів та перегляд виконання програми для виділення наступних виплат кожні півроку.
Коментарі — 0