рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна вперше не поїде на дитяче Євробачення

  • Розсилка
  Україна вперше не поїде на дитяче Євробачення

  В НСТУ пояснили причину відмови критичним недофінансуванням

  Цього року Україна вперше не братиме участі в дитячому Євробаченні.

  Про це 9 липня повідомляє «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

  «Цьогоріч через критичне недофінансування Суспільного мовника представник від України не зможе взяти участі у міжнародному пісенному конкурсі», - заявили в НСТУ.

  Зазначається, що участь у дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні.

  «Цього року НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та здійснити всі обов’язкові виплати», - говориться у заяві компанії.

  Повідомляється, що у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.

  «НСТУ є наймолодшим європейським Суспільним мовником і за дослідженням Європейської мовної спілки, – найменш фінансованим. Критична ситуація незаконного недофінансування не залишає компанії жодних коштів не лише на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу, але й на сплату обов’язкових внесків та платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію усіх регіональних та всеукраїнських теле- й радіоканалів Суспільного», - заявили в НСТУ.

  Зазначається, що для нормальної роботи телерадіокомпанії й усіх 23 регіональних філій необхідно 330 млн грн на оплату усіх видів трансляції протягом року; близько 139 млн грн на капітальні видатки; 50 млн грн на комунальні платежі, а також 31 млн грн податку на землю.

  «Щорічні членські внески до Європейської мовної спілки становлять близько 19 мільйонів гривень. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно. Таким чином дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн», - повідомили в НСТУ.

  Як відомо, дитячий пісенний конкурс «Євробачення» – щорічний міжнародний конкурс для дітей віком до 15 років, у якому беруть участь по одному представнику від кожної з країн-членів Європейської мовної спілки. У листопаді 2018 року конкурс відбудеться в місті Мінськ (Білорусь).

  Україна бере участь у змаганні з 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитись від участі.

  Раніше повідомлялося, що Ізраїль може втратити право на проведення міжнародного пісенного конкурсу Євробачення у 2019 році.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ