Україна вводить мита на імпорт російських добрив
Висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив та несе загрозу продовольчій безпеці України
Українська Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
«Основні висновки Мінекономрозвитку про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів азотних добрив походженням з Російської Федерації свідчать про наявність факту демпінгу. Також висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив та несе загрозу продовольчій безпеці України», - йдеться у заяві Мінекономрозвитку.
«З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому. Непередбачуване припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері», - зазначають у відомстві.
Оскільки основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники, тому з метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших), повідомляють у міністерстві.
Найближчим часом Уряд направить на розгляд народних депутатів законопроект про заходи з диверсифікації постачання добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив (нітрат амонію, карбамід, КАС).
«До ухвалення Верховною Радою законопроекту пропонується тимчасово відтермінувати введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, з метою уникнення можливих негативних наслідків для аграрного комплексу, пов’язаних з їхньою дією. Найближчим часом до МКМТ буде направлене звернення Мінагрополітики щодо призупинення ухвалених заходів для розгляду до вступу рішення в силу», - інформує Мінекономрозвитку.
Коментарі — 0