Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна з 9 листопада братиме участь у найбільших навчаннях НАТО

  • Розсилка
  Україна з 9 листопада братиме участь у найбільших навчаннях НАТО

  Українські війська географічно будуть розташовані в Рамштайні (Німеччина), Неаполі (Італія) та Ставангері (Норвегія)

  9 листопада Україна візьме участь у другій командно-штабній фазі найбільших з часів холодної війни навчаннях НАТО «Trident Juncture-2018», у яких візьмуть участь близько 50 тис. особового складу з держав-союзників Альянсу. Про це повідомив військовий представник Місії України при НАТО, генерал Володимир Аскаров, передає «УНН». 

  «Безпосередня участь наших військовослужбовців (у «Trident Juncture-2018») почнеться тільки у другій фазі навчань, так званій командно-штабній фазі, вона триватиме з 9 по 23 листопада. Там беруть участь п'ятеро наших військовослужбовців»,- зазначив генерал.

  За словами Аскарова, українські війська географічно будуть розташовані в трьох основних місцях: Рамштайн (Німеччина), Неаполь (Італія) і Ставангер (Норвегія).

  У Рамштайні українські військовослужбовці будуть займатись питаннями планування повітряних операцій, плануванням операцій з перевезення різних підрозділів.   «У Неаполі наш офіцер буде займатись плануванням майбутніх операцій в рамках логістичного забезпечення, ще один офіцер буде виконувати обов’язки офіцера Центру роботи з засобами масової інформації. Офіцер в Норвегії буде займатися питаннями цивільно-військового співробітництва, тобто питаннями щодо взаємодії під час ведення бойових дій між військовими, місцевим населенням і органами влади»,- сказав Аскаров.

  У «Trident Juncture-2018» Україна візьме участь як партнер Альянсу, тому для військових ЗСУ це привілей.

  «Бути присутнім на цих навчаннях з боку партнерів є суттєвим привілеєм, який зараз мають тільки п’ять країн: Україна, Грузія, Йорданія, Швеція і Фінляндія», — додав він.

  Навчання відпрацьовує статтю 5 Вашингтонського договору, яка визначає, що напад на будь-якого члена Альянсу є нападом на усі країни НАТО. Тобто це є навчанням з угрупованнями багатонаціональних військ з колективної оборони

  Так, головне завдання «Trident Juncture-2018»- це навчити військові частини збройних сил країн-членів НАТО працювати одне з одним. 

   
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ