Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна збільшить участь в операції НАТО в Афганістані

  • Розсилка
  Україна збільшить участь в операції НАТО в Афганістані

  Варіанти збільшення кількості військових вже обговорюються із союзниками, зазначив Пристайко

  Глава місії України при Організації північноатлантичного договору (НАТО) Вадим Пристайко стверджує, що Україна збільшить свою участь в операції Альянсу в Афганістані «Рішуча підтримка».

  Про це Пристайко сказав у четвер в Брюсселі в штаб-квартирі НАТО на полях засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу.

  «Ми маємо, незважаючи на те, що у нас війна на власній території, зрозуміти, яким чином ми можемо допомогти зусиллям не дозволити Афганістану знову перетворитися на місце, де будуть готуватися терористи для всіх країн, включаючи Україну. Маємо подумати, яким чином ми можемо збільшити нашу присутність, нашу допомогу. Вже є багато варіантів», – сказав дипломат.

  За його словами, ці варіанти вже обговорюються із союзниками.

  «Ми вже прийняли рішення про збільшення нашого контингенту на невелику кількість, зараз ми не будемо говорити про цифри, але ми в процесі визначення нових можливих обсягів допомоги коаліції», – наголосив представник України при НАТО.

  При цьому він деталізував, що це можуть бути військові викладачі, поліцейські тренери, сили безпеки, спеціалісти у повітряній сфері.

  «Є багато професій, переважно у сфері військової безпеки, без яких неможливо завершити операцію», – пояснив Пристайко.

  Український дипломат також розповів, що під час засідання щодо Афганістану була «сказана фраза, яку я давно хотів почути від союзників».

  «Було сказано, що треба протистояти гібридний загрозі Росії в Афганістані. У сфері протистояння Росії, яка простягла руки і до Афганістану, ми можемо поділитися досвідом. Ми попереджали союзників, що це не є протистоянням РФ лише проти України, це – традиційна політика Росії, яку вона зараз веде», – підкреслив представник України при НАТО. 

  Як повідомляв раніше «Главком», на засіданні міністрів оборони країн-членів НАТО 8-9 листопада планується схвалення плану щодо відправки в Афганістан додаткових 3 тисяч солдат. 

  Джерело: УНІАН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ