Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україні загрожує ще один фронт агресії - експерт

  • Розсилка
  Російська пропаганда - Україні загрожує ще один фронт агресії - експерт
  Російська пропаганда

  Російська пропаганда в Молдові є досить агресивною та результативною, що може створити ще один фронт агресії проти України

  Питання Молдови є дуже суттєвим в контексті підтримання стабільності на південно-західних кордонах України, адже там може бути створений ще один фронт агресії проти нашої держави з боку Росії. Про це пише у своїй статті для «Дзеркало тижня» експерт Сергій Жук.

  За його словами, російська пропаганда в Молдові є досить агресивною та результативною і спрямованою на подальше розширення електорального поля, яке б підтримувало вигідних для Росії політиків чи партій при владі. Автор наголошує, що Росії така політика вигідна аби повністю змінити курс країни з європейського на євразійський чи, у разі неуспіху, підтримати розкол та хаотизацію молдовського суспільства. Мета - недопущення повноцінної інтеграції країни у європейські економічні, політичні та безпекові структури.

  За оцінками експертів, Росія так чи інакше контролює майже дві третини телевізійних каналів країни. «Близько 70% громадян, фактично, живуть у російському інформаційному просторі», - зазначив старший економіст молдовського Інституту Viitorul В'ячеслав Іоніта.

  Як стверджує автор статті, Молдова все ж розуміє деструктивний вплив РФ на країну та намагається обмежити російські можливості в медіапросторі країни. Так 7 грудня парламент країни більшістю голосів — 61 зі 101 — ухвалив закон про заборону ретрансляції на території країни пропагандистських програм російських телевізійних каналів. Таким чином вона стала однією з тих, які на законодавчому рівні реалізують заходи з протистояння російській пропаганді. Як зазначається в статті, на такі рішучі заходи у боротьбі з російською пропагандою наважуються дедалі більше країн. Адже вона розповзається по всьому світу — поширюється, щонайменше, 30 мовами у 160 країнах.

  Експерт наголошує, що така боротьба з РФ хоч і наштовхується на спротив у владних і проросійськи налаштованих структурах, однак її необхідність все актуальніша, особливо на тлі дедалі активніших спроб Росії втручатися у внутрішні процеси багатьох країн.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ