Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українські експерти попереджають: Росія знищує сільське господарство в окупованому Криму

  • Розсилка
  Українські експерти попереджають: Росія знищує сільське господарство в окупованому Криму

  У північному Криму вмирає сільське господарство - заявила експерт

  Юлія Тищенко, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень в інтерв’ю «Главкому» прокоментувала ситуацію, яка склалася з Північно-Кримським каналом. А також посухою, яка знищує сільське господарство окупованого півострова.

  «У Криму наразі величезна та страшна проблема – засолення ґрунтів. У 2014 році почали бурити свердловини, порушили меліоративну систему. Рахунок за руйнацію Північно-Кримського каналу варто виставляти Росії. У північному Криму вмирає сільське господарство», - підкреслила експерт.

  Тищенко також зауважила, що меседжі про відновлення водопостачання з України до окупованого Криму закидаються й тими підприємствами, які працюють в окупованому Криму. Тобто навіть повернувши воду в Крим, не факт, що вона піде кримським фермерам. Швидше ця вода піде на промислові підприємства.

  Вона також прокоментувала заклики окремих чиновників, що останнім часом лунають, на кшталт того, чи не варто було б подати воду до окупованого Криму в обмін на якісь бонуси для України. А може, взагалі, варто виставити окупантам рахунок і таки продавати воду?

  «Дійсно, зараз такі думки закидають в різні медіа. Окрім водного питання актуалізувалася дискусія щодо відновлення торгівлі та залізничного сполучення. Але для чого припинили і водопостачання, і залізничне сполучення? Для того, щоб Крим став дуже дорогим в обслуговуванні для окупантів. В умовах введених санкцій півострів стає дорожче утримувати», - пояснила вона.

  Отже, якщо зараз ми знімемо ці запобіжники – подачу води та залізничне сполучення відновимо під різним приводами та гаслами, то фактично Росії полегшимо задачу утримувати захоплену територію.

  «Навіть якщо і розглядати ці дискусії серйозно, то мене дивує, чому там є тільки економічна складова – зняти грошей з окупанта. Чому не ставиться питання, наприклад, звільнення бранців Кремля? Відновивши ресурси в Криму, ми перекреслюємо головну ідею – Крим повинен дорого обходитися Росії. А держава Україна повинна зараз підраховувати збитки, щоб в майбутньому виставити рахунок РФ», - підкреслила експертка.

  Цьогоріч погодні умови спричинили засуху на захопленому Росією півострові. Ще на початку червня окупаційна влада оголосила режим надзвичайної ситуації.

  У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України стверджують, що півострів швидко перетворюється на пустелю. Понад 70% рослинності, яка раніше нормально розвивалась, тепер повністю висихає. До російської агресії Крим жив к дніпровських вод, що надходили по Північно-Кримському каналу. З початком трагічних подій Україна прийняла рішення припинити водопостачання на окуповану територію.

  Потерпають від нестачі води і кримські підприємства. Юлія Тищенко, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень, переконана, що саме вони найбільше зацікавлені в тому, щоб Україна відновила постачання води в Крим.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ