рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Український бізнес готує підвищення зарплат на своїх підприємствах – Нацбанк

  • Розсилка
  <p>Бізнес очікує поліпшення економічної ситуації в країні</p> - Український бізнес готує підвищення зарплат на своїх підприємствах – Нацбанк

  Бізнес очікує поліпшення економічної ситуації в країні

  Підприємці поліпшили економічні очікування на найближчий рік, у тому числі, в питанні курсу гривні

  Підприємці України в I кварталі 2019 року поліпшили свої прогнози щодо темпів зростання економіки протягом наступних 12 місяців. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, за результатами опитування керівників компаній. 

  «Підприємства очікують уповільнення інфляції і помірного ослаблення курсу», - йдеться в повідомленні.

  Підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, в т. ч. за рахунок зростання виробництва і продажу продукції, зокрема на експорт. При цьому пожвавлення ділової активності очікує бізнес усіх видів економічної діяльності.   У зв'язку з цим компанії планують збільшити інвестиції в основні засоби, активніше залучати кредитні ресурси і нових працівників. При цьому більшість компаній - 74,1% - вважають, що їхні витрати на оплату праці працівників протягом наступних 12 місяців зростуть. 

  Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців суттєво покращилися. Більше третини - 38% компаній очікують, що обсяги виробництва зростуть, а 12,7% прогнозують, що знизяться. Баланс відповідей щодо зростання виробництва становить 25,3% (у попередньому опитуванні - 18,2%). 

  Покращилися очікування бізнесу щодо інфляції. Підприємці очікують, що протягом наступних 12 місяців інфляція складе 9%. Також істотно зросла частка компаній, які очікують інфляцію, близьку до мети Національного банку - 5% в першому кварталі 2020 року. 

  Поліпшення інфляційних очікувань пов'язано, зокрема, з оптимістичними прогнозами бізнесу щодо курсу гривні. Протягом наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 29,32 гривні за долар. У попередньому кварталі цей показник становив 29,99 гривні за долар. 

  Опитування проводилося з 4 лютого по 6 березня 2019 року. У ньому взяли участь 703 підприємства з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованої території Криму, Донецької та Луганської областей).

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ