Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Амстердамі ворони «замітатимуть» вулиці: птахів тренуватимуть, аби ті збирали недопалки

  • Розсилка
  В Амстердамі ворони «замітатимуть» вулиці: птахів тренуватимуть, аби ті збирали недопалки

  В Амстердамі збираються тренувати ворон, щоб ті обмінювали недопалки на арахіс - так можна очистити вулиці

  Два промислових інженера з Амстердама створили стартап Crowded Cities, в рамках якого вони мають намір навчити ворон прибирати вулиці. Голландці встановлять в парках автомати з відкритим верхом, які будуть видавати арахіс в обмін на недопалки і сміття.

  За задумом інженерів, вони покладуть їжу і недопалки на автомат, щоб ворона звикала бачити їх поруч. Іноді птах буде отримувати трохи безкоштовного арахісу, щоб звикнути. Потім їжа скінчиться, ворона почне рухати недопалок і в результаті зіштовхне його в урну всередині автомата - за що отримає винагороду.

  Голландці хочуть протестувати машину: коли ворона зрозуміє зв'язок між падінням їжі і недопалком, вони розкидають навколо кілька недопалків. Так птах зрозуміє, що їх треба підібрати і отримати арахіс.

  Однак інженери не впевнені, що подібні тренування будуть корисні для ворон. Голландці відзначили, що шкода від недопалків занадто величезна для всього навколишнього середовища і «кілька ворон - невелика ціна», але в той же час вони готові передумати і подумати над альтернативами.

  Поки що інженери з Амстердама шукають фінансування для свого проекту, тому що у них готові тільки кілька прототипів. Зараз вони хочуть зайнятися невеликими тестами автоматів разом з вуличними воронами.

  Ворони - кращі претенденти на участь в подібному стартапі. Птахи не тільки розпізнають причинно-наслідкові зв'язки і вміють працювати з трьома інструментами відразу, вони також справляються з головоломками з декількох ступенів.

  Джерело: tjournal.ru

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ