У МЗС прокоментували повернення Україні «скіфського золота»
Україна продовжить активно використовувати договірно-правовий інструментарій для захисту своїх прав, переконані українські дипломати
МЗС України схвально відгукнулося про прийняте Амстердамським окружним судом рішення про повернення на територію України музейних експонатів виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», які тимчасово зберігались у сховищах Музею Алларда Пірсона після завершення експозиції.
Про це йдеться на сайті МЗС.
«Вважаємо це рішення правомірним і логічним підтвердженням позиції Королівства Нідерланди і усього міжнародного співтовариства щодо невизнання неправомірної окупації і спроби анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь», – заявили в МЗС.
«Рішення про повернення скіфських коштовностей Україні, ухвалене на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності, є свідченням дієвості міжнародного права. Незважаючи на неодноразові і грубі порушення Російською Федерацією міжнародно-правових принципів і норм, міжнародне право продовжує залишатись надійною основою для відносин між цивілізованими націями», – переконані українські дипломати.
У МЗС запевнили, що Україна продовжить активно використовувати договірно-правовий інструментарій для захисту своїх прав і законних інтересів у міжнародних та закордонних юрисдикційних органах.
Нагадаємо, 14 грудня амстердамський суд виніс рішення про те, що «скіфське золото» належить Україні і має бути повернуто до Києва. На апеляцію відводиться три місяці. «Міністр культури» анексованого Криму Аріна Новосельська заявила, що кримські музеї оскаржать це рішення.
Міністерство культури РФ уже висловило своє обурення. Російські депутати та діячі культури істерично відреагували на рішення суду щодо «скіфського золота».
Згодом директор музеїв Кремля Олена Гагаріна заявила, що рішення суду Амстердама щодо «скіфського золота» є обґрунтованим, оскільки ці предмети належали Україні.
У Мін’юсті розповіли, що в Україну «скіфське золото», скоріш за все, повернеться наприкінці наступного року.
Дивіться також фотогалерею «Главкома» «Як виглядає унікальне «скіфське золото», яке має повернутися до України»
Коментарі — 0