Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон

  документ
  • Розсилка
  Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон

  Згідно із постановою, закон Польщі суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею

  Верховна Рада підтримала за основу і в цілому проект постанови про заяву у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті, комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів.

  Законопроект №7553 підтримали 242 народних депутати.

  У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

  Йдеться про те, що у ньому дається упереджене і суперечливе визначення цього поняття, що «відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій».

  Згідно із постановою, закон Польщі суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею, а також принципам, які були узгоджені сторонами в Декларації пам'яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року.

  Закон є «несумісний з демократичними цінностями», зазначила депутатка від «Самопомочі» Ганна Гопко.  З текстом постанови можна ознайомитись тут (щоб відкрити документ - натисніть на нього): 


  Як відомо, 26 січня польський Сейм і Сенат Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, встановлено заборону на пропаганду в країні ідеології українських націоналістів. Також законом вводиться кримінальна відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни.

  У польському МЗС роз'яснили, що закон стосується тільки тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму».

  Президент України Петро Порошенко вважає, що цей закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між двома країнами.


   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ