«Він скоріше «антишахрайський», ніж «антиколомойський». НБУ роз'яснив суть банківського законопроєкту
Позачергова Рада 13 травня розгляне банківський законопроєкт та заслухає звіт керівництва НБУ
Банківський законопроєкт №2571-д, який Верховна Рада розгляне 13 травня, є надзвичайно важливим для України. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
Як зазначається в повідомленні пресслужби, цей проєкт називають «антиколомойським», але він скоріше «антишахрайський», ніж «антиколомойський».
У НБУ наголошують, що суть законопроєкту наступна. У разі, якщо банк став неплатоспроможним та виводиться з ринку, вкладникам повертають кошти, починається ліквідація. І суд більше не зможе скасувати чи зупинити ліквідацію. Власник банку не зможе повернути банк собі. Також він не зможе відновити роботу банку.
«Це не означає, що власник банку стане беззахисним перед державою. Він зможе піти до суду і доводити незаконність рішення НБУ. Якщо він доведе свою правоту, тоді має підтвердити в суді, що в банку на момент виведення з ринку лишався якийсь капітал», - йдеться в повідомлені.
На наступному етапі підключається незалежний арбітр, який доведе чи спростує наявність у банку капіталу. Цим арбітром буде міжнародний аудитор, якого обиратиме суд. Підрахований аудитором обсяг капіталу (якщо він є), власник може отримати назад у грошовій формі. Також він може претендувати на компенсацію упущеної вигоди і моральні збитки. Це називається компенсація збитків, додали в НБУ
Пресслужба НБУ також спростувала декілька міфів щодо законопроєкту. Серед них той, що закон заборонить повернення Приватбанку колишнім власникам.
«Частково правда. Але враховуйте, що повернення банку Ігорю Коломойському неможливе вже за чинного законодавства (закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»). У законі є норма, що попередній власник націоналізованого банку не може ні вимагати повернення банку назад, ні вимагати компенсацію за банк. 2571-д - це лише додатковий запобіжник», - йдеться в повідомленні НБУ.
Як повідомлялось, Верховна Рада 30 березня проголосувала у першому читанні за законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи (реєстр. № 2571). За закон про неповернення банків колишнім власникам проголосувало 267 депутатів.
Раніше Кабінет міністрів узгодив з Міжнародним валютним фондом і затвердив фінальну версію законопроєкту №2571 про неповернення виведених з ринку банків ексвласникам.
Народні депутати внесли 16 тисяч правок до «антиколомойського» законопроекту. Це рекорд за кількістю правок.
До слова, Фінансовий комітет Ради рекомендував нардепам ухвалити «антиколомойський» закон.
- «Антиколомойський» день у Раді. Як знезаражували агентів олігарха
- «Антиколомойський» закон. У олігарха знайшли новий спосіб для тиску
- «Антиколомойський закон»: Поляков подав більше правок, ніж «ЄС» і «Голос» разом взяті за весь час в Раді
- День піару у Верховні Раді. Як депутати гуртом медиків рятували
Коментарі — 0