Вищий адмінсуд визнав незаконним рішення НБУ про неплатоспроможність банку «Фінансова ініціатива»
Вищий адміністративний суд України 13 квітня підтвердив незаконність рішення Національного банку про визнання неплатоспроможним банку «Фінансова ініціатива» і введення в нього тимчасової адміністрації. Про це повідомив екс-власник банку Олег Бахматюк агентству «Інтерфакс-Україна».
За його словами, суд визнав незаконним введення тимчасової адміністрації, підтвердив заниження з боку Нацбанку вартості належних «Фінансовій ініціативі» державних цінних паперів, що штучно створила умови для банкрутства фінустанови.
Екс-власник банку, якому належать великі агрохолдинги «Укрлендфармінг» і «Авангард», розраховує, що такий вердикт суду підвищить довіру інвесторів, яку, на його думку, Нацбанк цілеспрямовано руйнував останні два роки.
«Ми хочемо показати суспільству і міжнародним інвесторам, що саме Гонтарева (глава НБУ Валерія Гонтарева. – Ред.) і позиція Нацбанку призвели до введення тимчасової адміністрації в банк «Фінансова ініціатива». Ми будемо формувати для Нацбанку пакет для відшкодування втрат і хотіли б відновити платоспроможність банку», – сказав Бахматюк.
Він визнав, що повернути банк на ринок буде вкрай складно через півтора року після введення в нього тимчасової адміністрації.
Бізнесмен, якому також належав ще один виведений Нацбанком з ринку банк – ВіЕйБі Банк, – підтвердив готовність до діалогу з НБУ з питання висунутих до нього фінансових вимог без будь-яких преференцій.
Бахматюк констатував, що за Гонтаревої такий діалог відсутній, і висловив надію, що при новому главі регулятора ситуація зміниться на краще.
Як повідомлялося, НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, а в червні 2015-го визнав неплатоспроможним банк «Фінансова ініціатива». Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості за персональним договором поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, які сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.
У вересні 2016 року НБУ опублікував інфографіку з портретом бізнесмена, в якій стверджував: «Бахматюк заборгував державі, громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн». У цю суму регулятор включив вже зазначену раніше заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній бізнесмена перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох його банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.
Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ.
Коментарі — 0