Вищий госпсуд сьогодні розгляне позов «Укртрансгазу» проти «Нафтогазу» на 1 млрд грн
Представники обох компаній наполягали на тому, щоб засідання проводилося в закритому режимі
Вищий господарський суд України 6 липня об 11:05 планує почати розгляд справи за позовом ПАТ «Укртрансгаз» про стягнення 924,83 млн грн з НАК «Нафтогаз України» як оплату за послуги балансування в січні-квітні 2016 року. Про це свідчить постанова суду, оприлюднена в судовому реєстрі, передає «БізнесЦензор».
Раніше суд першої інстанції задовольнив вимоги «Укртрансгазу», а Київський апеляційний суд, навпаки, скасував рішення суду першої інстанції.
У разі, якщо рішення Вищого госпсуду буде прийнято на користь «Нафтогазу», то вартість спожитого газу для виробників тепла зросте в чотири рази.
Суперечка стосується проблем, що виникли в січні-квітні 2016 року, коли НАК «Нафтогаз України» протягом опалювального сезону систематично відмовлявся документально оформлювати продаж газу виробників тепла актами прийому-передачі.
Згідно із законодавством, якщо у газу немає продавця - то виникає негативний баланс. У цьому випадку оператор газотранспортної системи «Укртрансгаз» і оператори газорозподільних мереж (ГРМ) повинні зробити балансування.
Її алгоритм і розмір оплати вказані в Кодексах ГТС і ГРМ, і виглядає процес наступним чином: «Укртрансгаз» на обсяг небалансу купує газ за ринковою ціною (базова ціна газу). У березні вона складала 9 тис. 500 грн за тис. куб. «Укртрансгаз» виставляє рахунки операторам ГРС на оплату балансування з коефіцієнтом 1,2 (за ціною 11 400 за тис. куб). Оператори ГРС в свою чергу виставляють рахунки за оплату балансування з коефіцієнтом 2. Тобто ціна газу зростає до 22 тис. 800 грн за тис. кубометрів.
Щоб не допустити реалізації цієї схеми, «Укртрансгаз» в суді намагається стягнути вартість цього газу з НАК «Нафтогаз України», щоб не заганяти в величезні борги теплокомуненерго, так як саме держмонополіст є єдиним постачальником газу для тепловиків, але відмовлявся оформляти документи за діючими з ними договорами.
У свою чергу, «Нафтогаз» стверджує, що обсяги газу, які є предметом спору, насправді були несанкціоновано відібрані з ГТС теплокомуненерго (ТКЕ).
Представники НАК «Нафтогаз України» і «Укратрансгаз» наполягали на тому, щоб засідання проводилося в закритому режимі. Тобто без присутності представників ЗМІ та громадськості. З таким проханням до суду звернулися обидві сторони.
Однак, суд продовжив розгляд справи у відкритому режимі.
Коментарі — 0