Журналіст Семена про вирок: розчарований російським правосуддям
Семена, разом з тим, відчуває полегшення, оскільки термін умовний
Кримський журналіст Микола Семена розчарований російським правосуддям і, в той же час, відчуває полегшення через умовний вирок. Про це він сказав після оголошення йому вироку біля Залізничного районного суду Сімферополя 22 вересня.
«З одного боку, я відчуваю полегшення, оскільки мені винесено умовний вирок. З іншого – розчарування російським правосуддям, оскільки всі ті доводи захисту і висновки експертів, яких ми залучали з Москви і Казані, вони судом, фактично, не прийняті до уваги», – сказав Семена.
За його словами, цей вирок свідчить про «тенденційність даного судового процесу».
Нагадаємо, у п'ятницю, 22 вересня, підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені.
Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
Прокурор 18 вересня вимагав для кримського журналіста Миколи Семени покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки і позбавленням права займатися будь-якою громадською діяльністю протягом трьох років.
За версією звинувачення, у статті про блокаду анексованого Криму, опублікованій в 2016 році на сайті «Крим.Реаліі», журналіст закликав до порушення територіальної цілісності Росії.
На засіданні окупаційного суду в серпні Микола Семена вкотре заявив, що Крим є територією України та заперечив свою провину.
Нагадаємо, справу проти Семени відкрили навесні 2016 року. За версією звинувачення, у статті про блокаду Криму журналіст закликав до порушення територіальної цілісності Росії. Миколі Семені загрожує до п’яти років позбавлення волі. Журналіст не визнає провини.
Київ, США, ЄС, правозахисні та міжнародні журналістські організації закликають Росію відмовитися від судового переслідування Миколи Семени і звільнити всіх політв'язнів в Криму.
На допиті ФСБ Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на «вільне вираження думки».
Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, зокрема, Семени.
Читайте також статтю: Микола Семена: Життя кримчан стало складним і незрозумілим. Вони дуже потребують адекватної інформації
Коментарі — 0