Збройні сили матимуть новий державний випробувальний полігон

Збройні сили матимуть новий державний випробувальний полігон
Випробування «Вільхи»

Об’єкт оснастять сучасними вимірювально-обчислювальними комплексами, сонячними батареями

В Україні до кінця 2020 року з’явиться новий сучасний державний випробувальний полігон, на якому проводитимуть випробування новітнього ракетного озброєння та бойові стрільби зенітних ракетних комплексів. Про це інформує командування Повітряних сил ЗСУ.

Створення полігона доручили Повітряним силам. Там запевняють, що його побудують із використанням найкращих технологій енергоефективності.

«Об’єкт оснастять сучасними вимірювально-обчислювальними комплексами, сонячними батареями, твердопаливною котельнею та артезіанськими свердловинами. На території також обладнають два вертолітні майданчики», - сказано в повідомленні.

Сам процес будівництва заплановано на початок наступного року, проте фахівці вже розробили концепцію, знайшли місце й підготували проектну документацію. Командування Повітряних сил через систему ProZorro вже виставило на торги проектно-розвідувальні роботи по об’єкту «Нове будівництво об’єктів Державного випробувального полігона». Їхню вартість оцінили майже у два з половиною мільйони гривень.

У Повітряних силах нагадали, що до 2014 року для виконання бойових стрільб підрозділами ЗРВ Україна успішно використовувала полігон «Чауда», що розташований між містами Керч і Феодосія. Це було єдине придатне з міркувань безпеки місце, де дозволялося здійснювати стрільби такими вогневими засобами. Саме на ньому проводили заключний етап щорічних підсумкових навчань Збройних сил з бойовою стрільбою підрозділів ППО за участю авіації, Сухопутних військ та кораблів ВМС. На цьому полігоні також випробовували нові й модернізовані зразки озброєння та здійснювали дослідні пуски в межах продовження ресурсу зенітних керованих ракет до ЗРК «Бук» та ЗРС С-300.

У Повітряних силах пояснили, що через тимчасову окупацію Криму Україна втратила можливість використовувати цей полігон, від чого критично залежать не тільки боєготовність і навченість підрозділів ППО, а й підприємства вітчизняного оборонно-промислового комплексу, яким тепер просто ніде випробовувати нову зброю. Використання ж тимчасових майданчиків на території України чи полігонів інших країн лише відтерміновувало розв’язання проблеми, підкреслили у командуванні.

У Повітряних силах розповіли, що було знайдено відповідне місце для такого полігону.

«Найкращим місцем для розміщення полігона експерти визначили територію між півостровом Ягорлицький кут та селом Олександрівка Голопристанського району Херсонської області. Вагомим аргументом на її користь стало те, що землі півострова були у складі Міноборони ще з часів СРСР. До 1994 року там розташовувався полігон морської авіації, окремі залишки інфраструктури якого можна побачити й досі. Крім того, саме на цій місцевості з 2016 року були обладнані тимчасові пускові майданчики, на яких успішно провели низку надважливих випробувань і стрільб сучасного озброєння», - сказано у повідомленні.

Майбутній полігонМайбутній полігон

Як поінформував заступник командувача Повітряних сил ЗС України з бойової підготовки генерал-лейтенант Павло Зуєв, місце для полігону було визначене фахівцями полігонної служби і науковців Харківського національного університету Повітряних сил.

«Провівши попередній аналіз території України, дійшли висновку, що сухопутної ділянки потрібного масштабу, яка б задовольняла всі вимоги, в Україні просто немає. Територія густозаселена, а стріляти через населені пункти та об’єкти інфраструктури не дозволяють заходи безпеки. Вирішили, що єдиний варіант — приморське базування випробного полігона. Пускові майданчики розміщуються на березі, а стрільба здійснюється в бік моря. Це найбезпечніший варіант, під час якого можна закрити як повітряний простір, так і морський район», - підкреслив військовий.

У командуванні додали, що вивчаючи закордонний досвід, особливо країн НАТО, українські військові дійшли висновку, що за таким принципом діють усі європейські полігони Альянсу, призначені для стрільб ЗРК/ЗРС. Це стосується і найбільшого румунського полігона Капу Мідіа, на якому регулярно проводяться навчання підрозділів ППО Альянсу із використанням найрізноманітнішої номенклатури озброєння, зокрема і систем Patriot.

Військові обіцяють, що стрільби не проводитимуть під час гніздування птахів у Чорноморському біосферному заповіднику, що знаходиться неподалік. Також Херсонська облдержадміністрація звернулась із проханням обмежити пуски під час курортного сезону, додатково відзначили у командуванні Повітряних сил.

Розмір майбутнього полігона становитиме близько 3,7 тис. га. На даний час Головне квартирно-експлуатаційне управління ЗС України завершує процес відведення земельних ділянок для потреб Міноборони. І зовсім скоро командування ПС отримає всі необхідні документи

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: