рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Ізраїльські вчені першими у світі надрукували «живе» серце

  • Розсилка
  <div class="post-item__photo-author">Створено перше дієздатна серце на 3D-принтері</div> - Ізраїльські вчені першими у світі надрукували «живе» серце
  Створено перше дієздатна серце на 3D-принтері
  Фото: Amir Cohen

  Орган, створений за допомогою 3D-принтера, має розмір близько 2,5 сантиметрів

  Серце з людської тканини вдалося вперше надрукувати на 3D-принтері. Про таке досягнення повідомила в понеділок, 15 квітня, група ізраїльських дослідників з Університету Тель-Авіва.

  За словами керівника групи вчених Таля Двіра, це досягнення може спричинити справжній прорив у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, передає агенція новин AFP.  Крім того, дослідники сподіваються, що завдяки новій технології вдасться значно зменшити ризик того, що організм сприйматиме трансплантоване серце як чужорідний орган. Хоч надрукувати прототип людського серця на 3D-принтері вдавалося й раніше, однак тодішні прототипи не мали "клітин та кров'яних судин", запевняють науковці. Нині революційним стало й те, що матеріал для 3D-друку походив від самого пацієнта, чого досі не було.  Представлений в медичній лабораторії Університету Тель-Авіва 3D-надрукований прототип людського серця завбільшки з вишню, але має судини й шлуночки. Утім, прототип цей нерухомий, тобто не пульсує взагалі.

  Хоч ізраїльські вчені й розглядають 3D-друк як "багатонадійний спосіб" випуску здорових людських органів, утім, поки до цього справа справді дійде, потрібно подолати ще «багато труднощів», визнають дослідники, про що вони самі написали в спеціалізованому виданні Advanced Science.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ