NASA оприлюднило фото Сонця, зняте з рекордно близької відстані
На знімку можна помітити крихітний Меркурій
Апарат зафіксував витягнуті яскраві структури шоломовидної форми
У NASA показали фото, яке зробив сонячний зонд «Паркер»: він зробив світлину, перебуваючи на відстані близько 27 мільйонів кілометрів від світила. Фото з'явилося на Twitter-акаунті NASA.
Апарат зафіксував витягнуті яскраві структури шоломовидної форми з відкритою вершиною. Вони зазвичай формуються над плямами, а також там, де активність у сонячній атмосфері підвищена.
На знімку яскравою плямою вдалині можна помітити крихітний Меркурій.
Our @NASASun mission, Parker Solar Probe, is flying closer to the Sun than any spacecraft before, speeding through the corona & collecting never-before-seen data with four cutting-edge science instruments. Now, it's time to start solving solar mysteries: https://t.co/3WbedPsfJH pic.twitter.com/ndUz9uTRXg
— NASA (@NASA) December 13, 2018
Зонд запустили з космодрому на мисі Канаверал 12 листопада. За сім років він має облетіти Сонце 24 рази, планують у NASA. Ще шість обльотів йому треба зробити навколо Венери. Так орбіта зонду повинна стати меншою: це дозволить підходити до зірки на ближчу відстань.
Раніше повідомлялося, що сонячний зонд Parker пролетів на відстані близько 24 мільйонів кілометрів від нього зі швидкістю понад 343 тисяч кілометрів на годину. Зонд не тільки зібрав наукові дані, а й поставив нові рекорди — за швидкістю руху серед штучних об’єктів і близькість до Сонця.
Коментарі — 0