Громадяни Німеччини відтепер зможуть вказувати в документах третю стать
За даними ООН, з інтерсексуальними ознаками народжуються 1,7% людей на Землі
У Німеччині інтерсексуали відтепер зможуть оформити офіційні документи і ідентифікувати себе як представників третьої статі, передає ВВС.
Люди, які не вписуються у традиційне визначення ані чоловіків, ані жінок, зможуть вказати у графі «Стать» категорію «різноманітний». Аби такий варіант запису став можливим, бажаючим доведеться надати довідку від лікаря.
Інтерсексуали - це люди, народжені зі статевими ознаками, які не підпадають під типове визначення чоловічого чи жіночого тіла. Такі вроджені біологічні характеристики відрізняють їх від більшості чоловіків і жінок.
Інтерсекс-варіації - це, приміром, анатомічні особливості тіла або нетиповий набір хромосом.
Окремі інтерсекс-варіації помітні одразу після народження, інші можуть виявити себе вже у більш зрілому віці.
Впродовж останніх років низка країн схвалила закони, які допомагають розрізняти інтерсексуалів з-поміж інших людей.
Так, Конституційний суд Австрії влітку схвалив таке ж рішення, як німецький. Водночас Австралія, Нова Зеландія, Мальта і Канада також вживають заходів для того, аби допомогти вирішити проблеми, з якими стикаються інтерсексуали.
За даними ООН, з інтерсексуальними ознаками народжуються 1,7% людей на Землі. Приблизно стільки ж у світі людей з рудим волоссям.
Інтерсексуальність - це характеристика, що не має стосунку до сексуальної орієнтації людини.
Проте багато хто з інтерсексуалів стикається з упередженим ставленням до себе, а іноді - навіть з примусовим хірургічним втручанням.
У Німеччині інтерсексуалам дозволили відмовитися від вибору статі - чоловічої чи жіночої - ще у 2013 році.
Проте у 2017 році Верховний суд країни вирішив, що в такому підході є ознаки дискримінації. Це рішення було схвалене у справі, яку ініціювала людина, що зареєстрована жінкою, але чий хромосомний тест показує, що вона не належить до жодної з двох статей.
Нові правила, схвалені німецьким парламентом, вступають в силу 1 січня.
Коментарі — 0