Спікер парламенту Молдови заявляє про втручання РФ у вибори
У Молдові проходять вибори до парламенту
Спікер парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що Росія відкрито втручається в парламентські вибори. Про це він заявив на одній із виборчих дільниць, повідомляє Укрінформ з Молдови.
«Російська Федерація використала багато інструментів впливу під час нинішньої виборчої кампанії. «Найсвіжіший» з таких фактів - відкриття в Росії (за два дні до виборів) кримінальної справи на лідера Демпартії Влада Плахотнюка)», - зазначив спікер.
Глава молдавського парламенту нагадав також і про так звану міграційну амністію, коли громадянам Молдови, які порушили міграційне законодавство РФ, дозволили виїхати з Росії, а потім повернутися назад (амністія діє з 1 січня по 25 лютого цього року). Не менш яскравим свідченням, за словами Канду, стало й використання РФ з виборчою метою звільнених з афганського полону молдавських пілотів.
Нагадаємо, у неділю, 24 лютого, в Молдові проходять чергові парламентські вибори й консультативний референдум щодо скорочення кількості депутатів парламенту з 101 до 61.
Особливістю цьогорічних парламентських виборів у Молдові є те, що вони вперше проходять за новою змішаною системою: 50 депутатів (з 101) будуть обрані за партійними списками, а решта 51 - в одномандатних округах. Виборцям двічі доведеться голосувати: в одному з бюлетенів внесені претенденти на місця в парламенті від політичних партій і рухів, в іншому - кандидати в депутати в одномандатних округах.
Аналогічна ситуація і під час голосування на консультативному референдумі. В одному з бюлетенів громадянам треба відповісти на запитання, чи згодні вони зі скороченням кількості депутатів з 101 до 61, а в другому включено питання про згоду (або не згоду) виборців з відкликанням депутатів у разі невиконання ними депутатських зобов'язань.
На нинішніх виборах передвиборна агітація дозволена і в день голосування. Заборона на агітацію діє тільки в приміщенні виборчих дільниць.
Моніторинг процесу голосування проводитимуть більш як чотири тисячі вітчизняних та іноземних спостерігачів.
Громадський порядок на виборах охороняють понад 8 тисяч поліцейських.
Основними конкурентами на виборах є Партія соціалістів, правляча Демократична партія і опозиційний блок acum (Зараз), до складу якого входять партії «Дія і солідарність» та «Платформа «Гідність і правда».
Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати не менш як 6% голосів, а виборчим блокам - 8%.
Перші попередні результати голосування буде оприлюднено в ніч з неділі на понеділок, 25 лютого.
Коментарі — 0