рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Пентагон опублікував нову стратегію національної оборони США

  • Розсилка
  Збройні сили США мають бути готовими діяти у всіх сферах можливого протистояння - Пентагон опублікував нову стратегію національної оборони США
  Збройні сили США мають бути готовими діяти у всіх сферах можливого протистояння

  Головна ціль стратегії – гарантування можливості США і далі проектувати силу у глобальних масштабах

  Заступник помічника міністра оборони США із питань стратегії і розвитку збройних сил Елбрідж Колбі провів брифінг для журналістів щодо публікації нової стратегії національної оборони (National Defense Strategy). Востаннє даний документ публікували в 2008 році.

  В основі цього документу є стратегія національної безпеки адміністрації Дональда Трампа, яка була представлена 18 грудня 2017 року. Основна частина стратегії національної оборони є засекреченою, а було лише опубліковано резюме відповідного документу на 14 сторінок. Про це повідомляє офіційний сайт міністерства оборони США.

  Головним викликом, який стоїть перед міністерством оборони США і збройними силами, є зменшення воєнних переваг щодо таких країн, як КНР чи РФ. Як вважають автори стратегії національної оборони, якщо США не дадуть адекватної відповіді на це питання, то це, в кінці кінців, може підірвати ефект стримування і поставити під загрозу нинішній існуючий міжнародний порядок. При цьому в новій стратегії також розглянуто питання, яким чином американські збройні сили мають протидіяти Ірану, КНДР і міжнародному тероризму.

  Елбрідж Колбі заявив, що КНР і РФ, вивчивши уроки операції «Буря в пустелі», мають на меті поставити під загрозу спроможність США вільно проектувати силу в будь-яку точку світу в глобальних масштабах. Тому США націлені на модернізацію своїх збройних сил як через нові технічні рішення так і через нові підходи щодо застосування наявного потенціалу.

  Автори стратегії національної оборони заявили про те, що модернізація збройних сил приносилася в жертву під час протистояння за бюджети останніх років. А тому США мають зайнятися модернізацією ядерної тріади, систем командування і контролю, розвідки і спостереження, не забувати про космічний простір і кіберпростір як сфери можливого протистояння. Самі ж збройні сили мають бути готовими діяти у всіх сферах можливого протистояння – суша, море, повітря, кіберпростір, космос. Окрема увага має приділятися питанням протиракетної оборони. Також у стратегії наголошується на необхідності гарантування роботи системи логістики навіть в випадку ударів із різних сфер протистояння. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ