У США через «шатдаун» почалися проблеми з прогнозом погоди
Метеорологи говорять, що їхні прогнози впливають на все: транспорт, енергетику, національну безпеку, сільське господарство, фондовий ринок
Синоптики і менеджери Національної метеорологічної служби через припинення роботи уряду США не отримують зарплату, а фахівці з надзвичайних ситуацій не проходять навчання. Це може вплинути на роботу служби і після відновлення роботи уряду. Про це повідомляє Washington Post.
Зазначається, що цілодобова робота в Національній метеорологічній службі і так часто є виснажливою, а відсутність оплати за роботу робить її ще стресовішою.
Водночас керівництво Служби заявляє, що «шатдаун» не вплине на роботу метеорологів, які «продовжують виконувати важливі для місії функції».
«Федеральні службовці піклуються про те, що вони роблять. Скільки б ми не повторювали в нашій голові: «Врешті-решт, все буде добре», неможливо сказати своєму тілу, щоб воно перестало турбуватися», — повідомив виданню один з керівників офісу Національної метеорологічної служби на умовах анонімності.
За його словами, напередодні один з його співробітників спав всього дві години після того, як глянув на всі свої рахунки.
«Ми постійно чуємо: «Вам врешті-решт разом заплатять, вірно?» Ну, ми повинні оплачувати рахунки сьогодні», — сказав менеджер.
Національна метеорологічна служба також відповідає за прогнозні моделі, що вона вживає щодня.
Співробітниця Центру моделювання навколишнього середовища з Коледж-Парку, штат Меріленд, Суру Саха сказала, що основний вплив прийшовся на нову модель глобального прогнозу Національної метеорологічної служби, що повинна була з’явиться в лютому, але, безсумнівно, буде відкладена.
«Водночас нинішня Глобальна система прогнозів (GFS) — найкраща модель прогнозу погоди в США, працює погано, а виправляти її нікому», - заявила вона.
За словами метеоролога, «щойно результати GFS починають погіршуватися, це впливає на все» — транспорт, енергетику, національну безпеку, сільське господарство, фондовий ринок, прогноз екстремальних погодних умов.
Коментарі — 0