Як чиновникам обікрасти артистів-волонтерів? Та без проблем!

  За колег-волонтерів треба вступатися, тим більше якщо вони роблять святу і благородну справу. Я спробую це зробити!
  Знаєте, чим можна найдошкульніше вразити чесного українського артиста? Ні, не облаяти його у пресі, не обікрасти його квартиру чи поцупити машину. Найгірше, коли у творчої людини крадуть її дітище: пісню, вірші, сюжет, творчий задум. І при цьому, видають за своє, ніби так і має бути.  Неодноразово я сам стикався із цим злом, мало не судився з
  • Анатолій Матвійчук

   Народний артист

  • 1 Грудня, 2016, 17:08
  • Розсилка

  За колег-волонтерів треба вступатися, тим більше якщо вони роблять святу і благородну справу. Я спробую це зробити!

  Знаєте, чим можна найдошкульніше вразити чесного українського артиста? Ні, не облаяти його у пресі, не обікрасти його квартиру чи поцупити машину.
  Найгірше, коли у творчої людини крадуть її дітище: пісню, вірші, сюжет, творчий задум. І при цьому, видають за своє, ніби так і має бути. 
  Неодноразово я сам стикався із цим злом, мало не судився з деякими українськими і російськими колегами з приводу своїх творів. Але в ситуації, про яку йтиметься, навіть не знаю, що сказати.
  Почну з того, що з часів Майдану Гідності, артисти ніби поділилися на дві категорії: одні продовжувала розважати ситу і задоволену публіку, інші прийняли в своє серце весь біль своєї нації і свого народу. 
  І коли ворог, при підтримці зрадників і покидьків, розпалив на Сході України війну, вони зрозуміли, що не стоятимуть осторонь і всіми силами своєї душі підтримуватимуть наших воїнів у боротьбі за цілісність України.
  Однією з таких патріотичних артисток стала молода, але талановита і сильна духом співачка Руслана Лоцман. Не знаю, як і коли прийшла їй в голову блискуча думка - створити незалежне, патріотичне об»єднання українських артистів-волонтерів та назвати його Народна філармонія, але дуже швидко ця ідея стала реальністю. За майже три роки існування цієї формації Народна філармонія з Русланою об»їздили чи не всі гарячі точки нашого фронту, дали сотні концертів, на передовій, в госпіталях, реабілітаційних центрах. А ще - вони організовували і продовжують організовувати благодійні концерти зі збором коштів, які одразу ж ішли на закупку необхідних речей чи обладнання для воїнів на передовій.
  Щоб ви розуміли, що все це було на високому мистецькому та ідейному рівні - я назву хоча б деякі імена, що долучалися до акцій, організованих Народною філармонією - це Фемі Мустафаєв і Леся Горова, Анатолій Матвійчук і Володимир Гонський, Дмитро Павличко і Степан Хмара...
  Про ці творчі акції неодноразово розповідало телебачення і радіо, писали газети і соціальні мережі... 
  Але, виявляється, це не завадило деяким досить високим людям обласного рівня взяти - і поцупити вже готову, добре випробувану ідею для якихось своїх цілей.
  І зробив це ніхто інший, як колишій заступник губернатора Дніпропетровської області, а нині міський Голова Дніпра - Борис Філатов. Він, за своїм патронатом, започаткував серію концертів у себе в області під назвою... Народна філармонія! 
  У цих концертах, як видно з афіш, є всього потроху: тут тобі і оперета і КВН, і фолькльорні колективи. І все б нічого - але навіщо таке позитивне починання та ще й під особистим патронатом, розпочинати з відвертого і безсоромного плагіату?! Та ще на плакаті гордо написати «культурна столиця»...
  Гадаю, розумні сучасні люди, перш аніж щось запускати у світ, заходять до Інтернету і старанно «гуглять» - а раптом цю ідею, назву чи торгову марку уже хтось реалізував, зареєстрував, активно користується нею?
  Але, схоже, це нікому не прийшло в голову у Дніпровській мерії. Вони швиденько віддрукували яскраві афіші, на яких гордо красується назва - Народна філармонія. І жваво розгортають свою культурну діяльність, рекламуючи її по регіональному радіо та по телебаченню ніби нічого й не сталося.
  Ну, гаразд, кожен може помилитися. Тому Руслана Лоцман одразу ж звернулася до своїх дніпровських колег, мовляв, навіщо ж так негарно чинити, у цієї ж назви вже є адреса - і кількарічна славна історія.  У відповідь - ні слова. Тиша. Повне ігнорування.
  Не хотілось би говорити про юридичні аспекти цієї справи. Але моральні принципи - явно і цинічно порушені.
  Я не впевнений, чи зареєстрована ця назва Русланою Лоцман, як певний Бренд чи Торгова Марка. Якщо ні, то дніпропетровці можуть швиденько в один день обтяпати цю справу - на їхньому рівні, з їхніми адвокатами і можливостями, це раз плюнути.
  Але якщо це трапиться чи може уже трапилось, то як усе це назвати? Як схарактеризувати? Не хочу вдаватися до оціночних суджень... 
  Можливо, це такий новий тренд з»явився у чиновників топ-рівня - їм уже нецікаво красти гроші, їм нині до смаку чужі ідеї, поцуплені у народу? У найпатріотичнішої його частини - у волонтерів - і присвоєні за правом сильнішого і хитрішого?
  Дуже не хотілося б так думати...
  Але!  Джерело: блог Анатолія Матвійчука

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ