Чому найбільші успіхи ворога були саме на півдні України?
Основні дії ворога носять наземно-повітряний характер при другорядній доповнюючий ролі саме морського компоненту
Протягом більшої частини 2022 року в нас тривали дискусії на тему: «Чому найбільші вклинення ворога були саме на півдні України – в чому причина?»
Результат на війні – комплексна річ звичайно. Але просто погляньте на публічні дискусії щодо загроз із півдня в 2018-20 роках. Все в основному зводилося до обговорення загроз висадки морського десанту чи блокади. Тобто виключно морський вимір. Хоча за радянсько-московською доктриною задіяння масштабного морського десанту передбачається, лише щоб довершити розгром ворога. А блокада хоча і створює значні проблеми, але сама по собі не може допомогти досягнути значного ефекту.
В той же час майже не було даних про те, що ворог створює перевагу в силах і засобах на окупованому півострові та проривається через перешийок, виходячи власне на материк. Тобто основні дії ворога носять наземно-повітряний характер при другорядній ролі саме морського компоненту.
Основне чому на півдні сталося так, а не інакше – це брак сил з пропорційним наявним завданням. І браком реалістичного планування – на жаль. Доказ тому, це відсутність мінування і знищення тих же ж мостів через Дніпро на Херсонщині. Тоді б не було б просування ворога далі на Миколаївщину і необхідність із важкими боями відвойовувати західну Херсонщину.
- Росія готується до довготривалої війни. Що задумали окупанти
- Чи справді росіяни хочуть перемогти?
- Який вигляд повинна мати стратегічна перемога України
- Фейки Путіна про українську армію виявилися… правдою, але про російську
- Нас чекає важкий 2023 рік. Ще один рік війни
- До чого готуватися українцям? Десять головних заяв Залужного
Коментарі — 0