Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Справа Вишинського: не слід плутати підривну діяльність з наступом на свободу слова

  • Роман Бочкала

   Журналіст

  • Розсилка
  <span>Кирило Вишинський</span> - Справа Вишинського: не слід плутати підривну діяльність з наступом на свободу слова
  Кирило Вишинський

  Кирило Вишинський – навіть не керівник «РИА Новости Украина»

  Уважно стежу з справою Вишинського. Гидко чути від деяких колег, що переслідування цієї кремлівської паскуди - наступ на вільну журналістику. Чому я так НЕ вважаю.

  По-перше. «РИА Новости Украина» взагалі не є засобом масової інформації. «РИА Новости Украина» - нелегальна структура під відомим брендом. Вона не значиться у Державному реєстрі ЗМІ та інформаційних агентств. Не зареєстрована і як представництво іноземного видання. Більше того - материнська структура в Москві припинила використовувати назву «РИА Новости» у 2013му й на даний час має назву «МИА «Россия сегодня». Відповідно до указу Президента України, перебуває під санкціями. Діяльність її в Україні заборонена. То які питання?  Далі. Згідно даних з відкритих джерел, Кирило Вишинський – навіть не керівник «РИА Новости Украина». Він засновник та керівник трьох фірм - «Інтерселект», «Новостком» і «Консалт-медіа». ТОВ «Інтерселект» згідно зі статутом здійснювало навколомедійну діяльність, не пов’язану з журналістикою. До того ж, усі три фірми мають ознаки фіктивності: фальшиві юридичні адреси та тіньове фінансування з-за кордону. За інформацією моїх джерел, на рахунки фіктивних підприємств Вишинського гроші надходили через сербську фірму «SPN MEDIA SOLUTIONS DOO BEOGRAD», яка отримувала їх з Російської Федерації. Підприємство зареєстровано за адресою: м.Белград, Теразіє 5, поверх II, кв. 5Б. Директор Снєгова Тетяна Володимирівна. Рахунки відкриті у «ВТБ Дойчленд». При цьому сама ця сербська фірма також має явні ознаки фіктивності.

  І головне – низка публікацій, підготовлених та поширених на сайті «РИА Новости Украина», за безпосередньої участі є Вишинського, спрямовані на виправдання агресії Росії проти України, обґрунтовують належність Криму до РФ, провокують та розпалюють міжнаціональну ворожнечу в Україні. Експертизою доведено, що у матеріалах містяться ознаки злочину за ст.ст. 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України») та 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної незалежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками») КК України. А з огляду на доведений факт фінансування з федерального бюджету РФ, є підстави стверджувати про його активну участь в інформаційній війні країни-агресора проти України. До того ж, Служба безпеки України повідомила, що має також й інші докази безпосередньої участі Вишинського у сприянні російським структурам у інформаційній агресії проти України. Чи не є її наслідком тимчасова втрата Криму? Я вже мовчу по орден за анексію. Тому давайте не плутати підривну діяльність з наступом на свободу слова? Це як кажуть в Одесі - дві великі різниці.

  Читайте також матеріал «Главкома» Друг Дмитра Кисельова та путінський орденоносець. За що затримали журналіста Вишинського?

  Джерело: блог Романа Бочкали

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ