рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зе-команда вважає, що на Донбасі Україна воює з Україною?

  • Ірина Геращенко

   Народний депутат України

  • Розсилка
  Передумовою амністії має бути визнання провини, роззброєння, виплата репарацій і компенсацій жертвам, в т ч з боку «розкаявшихся» - Зе-команда вважає, що на Донбасі Україна воює з Україною?
  Передумовою амністії має бути визнання провини, роззброєння, виплата репарацій і компенсацій жертвам, в т ч з боку «розкаявшихся»

  В риториці української влади на перше місце виходить слово «прощення»

  Яким має бути перехідне правосуддя в Україні і закон про амністію? Хто може отримати прощення, кого в жодному випадку неприпустимо амністувати і хто має нести відповідальність за злочини проти людяності і військові злочини.

  Висловила свою позицію під час експертного обговорення в ВР. Країна в очікуванні 9 грудня, зустрічі в нормандському форматі.

  Є чіткі передчуття, що ключовими там будуть не теми безпеки чи заручники, а що Україну будуть примушувати до політичного блоку в московській редакції, до закону про амністію і без терміновий особливий статус.

  Такі важкі і чутливі закони апріорі не можна приймати без політичної і суспільної дискусії, в турборежимі. Натомість, жодного обговорення поки що не відбувається навіть в ВР. Мене бентежить, що в риториці влади на перше місце виходить слово «прощення», начебто це Україна напала на Україну.

  Мені ближче в контексті перехідного правосуддя й соціального діалогу досягнення справедливості і відповідальності. Перехідне правосуддя зав’язане на виборах і роззброєнні. Демілітаризація і роззброєння мають бути передумовами амністії.

  Як і чітке визначення, хто і за які злочини може потрапити під амністію, хто ж - ні і нестиме кримінальну відповідальність. Ми повинні створити єдиний реєстр жертв війни. Передумовою амністії має бути визнання провини, роззброєння, виплата репарацій і компенсацій жертвам, в т ч з боку «розкаявшихся».

  Особливої уваги потребує проблема сексуального насильства в зоні війни, я за посилення відповідальності за такі злочини.

  Держава і відповідні слідчі органи повинні більш чітко координувати дії по розслідуванню злочинів і фіксації фактажу, збору доказової бази. Бо саме сильна і достовірна доказова база є ключовим фактором судових рішень в Україні і підготовки консолідованого позову до міжнародних судів.

  Джерело: блог Ірини Геращенко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Публіцист, політолог

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ