рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Це будуть жахливі перевибори

  • Ігор Когут
   Голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив
  • Розсилка
  Це будуть жахливі перевибори

  Заява Центральної виборчої комісії про те, що вони не мають можливості встановити результат означають, що вибори в окремих округах визнані такими, що не відбулися.

  Заява Центральної виборчої комісії про те, що вони не мають можливості встановити результат означають, що вибори в окремих округах визнані такими, що не відбулися. Тому ЦВК звернулася до Верховної Ради з питання призначити нові вибори. Якщо будуть скарги в судовому порядку від кандидатів, це лише додасть легітимності для призначення перевиборів.

  Чи будуть це перевибори, чи переголосування, тут може бути по-різному. Перевибори від переголосування відрізняються тим, що в переголосуванні беруть участь ті самі кандидати, а в перевиборах можуть балотуватися інші. Скоріше всього можуть бути призначені перевибори.

  Якщо будуть перевибори, то в них можуть брати участь ті, хто програв на інших округах. Це основна загроза перевиборів. Буде дуже багато кандидатів і дуже багато інтриги навколо цього. Скоріше за все, це буде навала і все буде набагато складніше тому, що амбітних і не задоволених кандидатів буде більше. Відтак, впливу на комісію, на формування комісії буде значно більше. Єдине що, можливо, буде значно більший контроль від ЦВК і кожного з кандидатів, але дуже складно собі уявити бюлетені по 40-50 людей. Це будуть жахливі вибори. Більш оптимальним було б призначити переголосування, але за умови зміни виборчих комісій. При переголосуванні все буде простіше, єдиними умовами тут виступають інші окружні виборчі комісії й інші дільничні виборчі комісії, а друга умова заключається в безпосередньому контролі від Центральної виборчої комісії.

  Визначити те, чи буде це переголосування, чи перевибори може в першу чергу суд. З іншого боку Верховна Рада. ЦВК звернулося до парламенту з проханням призначити дострокові вибори, а не переголосуваня. Призначати переголосування Верховна Рада невповноважена, це прерогатива суду.

  У випадку, якщо від Верховної Ради не буде реакції, то Центральна виборча комісія буде змушена постійно намагатись провести вибори в тих округах, де це необхідно разом з місцевими виборами або іншими. А Верховна Рада рано чи пізно буде змушена призначити перевибори, бо працювати в режимі відсутності п’яти депутатів можна, але необхідно в певний термін призначати вибори. Не виключено, що Верховна Рада буде працювати в неповному складі. Для мажоритарної системи це нормально. Ми мали вже такі самі випадки в Києві через високу конкуренцію.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Богдан Петренко
  Богдан Петренко

  Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ