Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Як в Раді Європи дають поради стосовно закону про українську мову

  • Андрій Любка

   Український письменник

  • Розсилка
  Дуня Міятович  - Як в Раді Європи дають поради стосовно закону про українську мову
  Дуня Міятович 

  Цього тижня Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович зробила гучну заяву з приводу українського законопроекту про державну мову

  Пані комісар сказала зокрема таке: «У контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють прийняттю збалансованих рішень. Я закликаю український парламент перенести прийняття цього важливого законодавства на поствиборчий період».

  На перший погляд, з пані Дунею важко не погодитися, бо ж висловлює вона начебто слушну думку. Справді, такі дискусії часто стають поляризованими, і не тільки у виборчий період – мовне питання в Україні завжди було гарячим. І було б навіть логічно таке важливе питання перенести на поствиборчий період, коли ущухнуть пристрасті і політична поляризація. Ось тільки одне непокоїть – а коли саме в Україні завершиться цей виборчий період?

  Дуня Міятович прекрасно знає, що наприкінці квітня відбудеться другий тур президентських виборів, але одразу ж почнеться парламентська кампанія. Тоді, згідно з її «логікою», доведеться відкласти розгляд цього законопроекту і доручити його вже новому парламенту. Якщо вибори Верховної Ради в нас восени, то реально вона запрацює десь у лютому, або й узагалі на початку наступної весни. Але – о диво! – тоді почнеться нова виборча кампанія, бо ж у нас в наступному році будуть ще й місцеві вибори. У такому разі вже варто не зраджувати традиції і перенести розгляд питання державної мови на 2021 рік.  Зауважте, що варто робити поправку ще й на результат виборів – а що, якщо зміниться президент, і новий очільник держави вже не буде підтримувати українську мову, тому відмовиться підписувати прийнятий Закон? Або, що вірогідніше, зміниться склад Верховної Ради, туди потрапить ще більше популістів і п’ятої колони, а патріотичних сил стане менше? Що тоді? Прощавай, державна мово? Прівєтсвую, рускій язик?!

  Комісар Ради Європи добре знає, для чого вона робить такі заяви, і на чий млин ллє воду. Уже не вперше в її кар’єрі трапляються заяви про Україну, що начебто слушні, але добре вписуються в стратегію російської гібридної війни. Варто, однак, взяти до уваги, що це її позиція, а не всієї Ради Європи. Подякувати за турботу і згадати просте правило – наш караван мусить іти далі.

  Бо ж наочним прикладом того, наскільки жахливою є ситуація з державною мовою в Україні, є кандидат у Президенти, що наразі має найбільший рейтинг. Українською негоден був і двох слів докупи зв’язати, англійською не володіє, його рідна – російська (та ще й із репертуару «шансона»). Уявімо, як цей Президент у Раді Європи доповідатиме про російську агресію …правильно, російською мовою! Ось така сьогодні ситуація з державною мовою в Україні. Тому дякуємо за пораду, пані Дуне. Нехай щастить!

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Єгор Соболєв
  Єгор Соболєв

  Народний депутат України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ