рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Події навколо Страна.ua – зовсім не про свободу медіа

  • Наталія Іщенко

   Заступник директора Інституту світової політики

  • Розсилка
  Олена Лукаш, Ігор Гужва та співробітники МВС - Події навколо Страна.ua – зовсім не про свободу медіа
  Олена Лукаш, Ігор Гужва та співробітники МВС
  Фото: Страна.ua

  Дещо про захист права на пропаганду

  Не «о том и не про то», як говорять російські політтехнологи.

  Тому що Страна.ua – це не вільне та незалежне ЗМІ, а спеціальний проект, «орган впливу та пропаганди», інструмент гібридної війни. І тому події навколо цього проекту не мають жодного стосунку до утисків вільних та незалежних засобів масової інформації. А обшуки в Страна.ua – це історія про те, як проти спецпроекту була проведена спецоперація.

  Спецоперацію можна обговорювати, наприклад, у руслі «методів висування правоохоронними органами звинувачень підозрюваним у кримінальному злочині». Це мають робити правозахисники, адвокати, юристи… – спеціалісти саме з кримінальних справ. В Україні ця тема завжди була, є і, на жаль, ще довго буде актуальною. Усі реформи в правоохоронних органах та суддівській системі, що так гучно рекламувалися, наразі виявилися не зовсім реформами, скоріше, «косметичним ремонтом». І це є проблемою, якщо ми справді хочемо будувати демократичну правову державу. Отже, ця тема дійсно є важливою, але вона не про свободу ЗМІ.  Можна також зауважити, чому спецоперація проти гібридного проекту Страна.ua заснована саме на кримінальних звинуваченнях. І тут багато про що можна поговорити. Наприклад, зазначити, що в нас не тільки поліція недореформована, але й інші силові структури, включно зі спецслужбами. І тому… «грають як вміють». Але це знову не про наступ на вільну пресу – це про неспроможність Служби безпеки та контррозвідки ефективно захистити державу та суспільство від російської гібридної агресії в рамках своєї компетенції.

  Як так вийшло, що інформаційне поле України на четвертому році війни буквально нашпиговане агентами російського впливу та пропаганди? Питання зовсім не риторичне. І тут вже час поговорити саме про свободу ЗМІ, почавши обговорення з найбільш болючої теми: як так сталося, що в професійному медійному середовищі України органи впливу та пропаганди стали вважатися повноцінними медіа? А право на пропаганду та інформаційне кілерство – свободою слова? От ці метаморфози дійсно потребують обговорення в журналістському колі. І негайного. Бо якщо сама журналістська спільнота самостійно не позбавиться «солдатів гібридної війни» в своїх рядах, то ця наявна «гібридна окупація» українського медіапростору остаточно дискредитує вітчизняні ЗМІ та журналістські організації в очах суспільства і почне вже загрожувати самому факту існування СПРАВЖНІХ журналістів та справжніх медіа в Україні.

  Джерело: День

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Лариса Ніцой
  Лариса Ніцой

  Письменниця

  Вадим Денисенко
  Вадим Денисенко

  Народний депутат 8 скликання

  Ілія Куса
  Ілія Куса

  Студент магістратури Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Павло Розенко
  Павло Розенко

  ексвіцепрем'єрміністр України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ