Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Події навколо Страна.ua – зовсім не про свободу медіа

  • Наталія Іщенко

   Заступник директора Інституту світової політики

  • Розсилка
  Олена Лукаш, Ігор Гужва та співробітники МВС - Події навколо Страна.ua – зовсім не про свободу медіа
  Фото: Страна.ua
  Олена Лукаш, Ігор Гужва та співробітники МВС

  Дещо про захист права на пропаганду

  Не «о том и не про то», як говорять російські політтехнологи.

  Тому що Страна.ua – це не вільне та незалежне ЗМІ, а спеціальний проект, «орган впливу та пропаганди», інструмент гібридної війни. І тому події навколо цього проекту не мають жодного стосунку до утисків вільних та незалежних засобів масової інформації. А обшуки в Страна.ua – це історія про те, як проти спецпроекту була проведена спецоперація.

  Спецоперацію можна обговорювати, наприклад, у руслі «методів висування правоохоронними органами звинувачень підозрюваним у кримінальному злочині». Це мають робити правозахисники, адвокати, юристи… – спеціалісти саме з кримінальних справ. В Україні ця тема завжди була, є і, на жаль, ще довго буде актуальною. Усі реформи в правоохоронних органах та суддівській системі, що так гучно рекламувалися, наразі виявилися не зовсім реформами, скоріше, «косметичним ремонтом». І це є проблемою, якщо ми справді хочемо будувати демократичну правову державу. Отже, ця тема дійсно є важливою, але вона не про свободу ЗМІ.  Можна також зауважити, чому спецоперація проти гібридного проекту Страна.ua заснована саме на кримінальних звинуваченнях. І тут багато про що можна поговорити. Наприклад, зазначити, що в нас не тільки поліція недореформована, але й інші силові структури, включно зі спецслужбами. І тому… «грають як вміють». Але це знову не про наступ на вільну пресу – це про неспроможність Служби безпеки та контррозвідки ефективно захистити державу та суспільство від російської гібридної агресії в рамках своєї компетенції.

  Як так вийшло, що інформаційне поле України на четвертому році війни буквально нашпиговане агентами російського впливу та пропаганди? Питання зовсім не риторичне. І тут вже час поговорити саме про свободу ЗМІ, почавши обговорення з найбільш болючої теми: як так сталося, що в професійному медійному середовищі України органи впливу та пропаганди стали вважатися повноцінними медіа? А право на пропаганду та інформаційне кілерство – свободою слова? От ці метаморфози дійсно потребують обговорення в журналістському колі. І негайного. Бо якщо сама журналістська спільнота самостійно не позбавиться «солдатів гібридної війни» в своїх рядах, то ця наявна «гібридна окупація» українського медіапростору остаточно дискредитує вітчизняні ЗМІ та журналістські організації в очах суспільства і почне вже загрожувати самому факту існування СПРАВЖНІХ журналістів та справжніх медіа в Україні.

  Джерело: День

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ