Не зерном єдиним. Про майбутнє томатного експорту
Гарні новини з помідорного ринку
За лавиною інформації про експорт зерна, якось попали в тінь інші наші сільськогосподарські продукти. А даремно. Вони теж варті уваги, мають хороші перспективи.
На цьому тижні мій старий товариш із Одещини, який вже добрих двадцять років вирощує та переробляє овочі розповів цікаву історію про томати. Особливо цікавою це буде для любителів піци
По перше, про гарний врожай огірків та помідорів.
По друге, що переробка йде повним ходом, буде смачна продукція для торгових мереж, в оновленому асортименті, і що особливо приємно, подумали про наші славні ЗСУ, налагодили випуск консервованих томатів в жерстяній банці, щоб і на фронті могли поласувати одеським помідором.
А по третє, в тут саме цікаве, попри тимчасову окупацію Херсонщини, врожай дуже вдалий, так, що обійдемося без традиційного турецького імпорту овочів, як це було раніше. Правда, додалися проблеми логістики, курс валют, що все разом зробило таку цікаву ситуацію.
Але найцікавіше, що розробили і почали випускати новий продукт, крім традиційної томатної пасти, без якої український борщ не буде таким червоним, пасту пасата.
Що це за паста і чого вона викликала в мене таку увагу?
Розповідаю. Це традиційна італійська паста, частіше сицилійська, готується з якісних помідорів, за особливою технологією, для піци. Саме нею мажеться випечена піца, на яку потім вже розкладають інші інгредієнти. Традиційно її імпортували до України. А тепер вже є своя. І що цікаво, імпортери відреагувати, розпочали переговори, так як зараз везти пасату з Італії довго і дорого. Більше того ще є варіанти експорту на Балкани, Прибалтику.
Ось така, здавалося б просто інформація хороша ілюстрація як міняється виробництво, переробка, і найприємніше, що експортувати будемо не овочі, а продукцію переробки, додану вартість лишимо в Україні.
У продовження томатної теми потішило Мінагрополітики.
Дві цікаві новини. Одна, про гранти на розвиток тепличного бізнесу. А друга про наміри відродити на Одещині поливне землеробство. В амбітних планах називають 80 тис. гектарів. Навіть підтвердили про робочу поїздку міністра Сольського до Туреччини, де, як кажуть, дуже сподобалися турецькі технології поливу.
Якщо все це вдасться поєднати, та дуже очікуване визволення Херсонщини, дасть не тільки цілорічне забезпечення виключно українськими томатами, майже дворазове зростання випуску, а й зробить Україну впливових експортером не тільки зерна, а й овочів.
Коментарі — 0