рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Зе-шибісь». У пеклі буде окремий казан для таких виборців

  • Остап Дроздов

   Журналіст

  • Розсилка
  Не існує виборця Зе – існують персоніфіковані й дуже індивідуалістичні виборці, які за відсутності істоти з прізвищем Зеленський свідомо голосують за себе - «Зе-шибісь». У пеклі буде окремий казан для таких виборців
  Не існує виборця Зе – існують персоніфіковані й дуже індивідуалістичні виборці, які за відсутності істоти з прізвищем Зеленський свідомо голосують за себе

  Зеленський – це цирк. Тимошенко – це театр. Порошенко – це вітрина

  Кілька слів про цирк. Я довго про це думав.

  Виборець Зе – …а його не існує, як і не існує істоти з прізвищем Зеленський. Збірного психотипу виборця Зе немає, позаяк кожен виборець Зе голосує за себе. Ось чому так легко можна образити виборця Порошенка чи Тимошенко – вони навкарачки намолили свій колективний егрегор, який буде колективно відгавкуватися на кожного, хто атакує намоленого кумира. У випадку з Зе будь-який напад на неіснуючу істоту лише посилює її міфологемність. 

  Отже, не існує виборця Зе – існують персоніфіковані й дуже індивідуалістичні виборці, які за відсутності істоти з прізвищем Зеленський свідомо голосують за себе.

  Утім, є дещо засадниче, що об’єднує виборців Зе в одну когорту. 

  По-перше, виборці Зе не мислять свою спільноту як стадо чи секту. Для них Зе – це хаб. Зе – це їхній мережевий концентратор, куди сходяться сигнали з різних кабелів. Зе – це простір їхнього коворкінгу.

  Неіснуючу істоту з прізвищем Зеленський їм підсунули під виглядом «модерного» майданчика, де будуть взаємодіяти між собою фрілансери, на всю голову хворі на надмірний креатив, непосидючість і бажання прислужитися прогресові. 

  Коли виборці Зе збираються в одному місці, їм захопливо, запаморочливо, цікаво, круто й класно бути разом. Там уже не існує ніякого Зе – там є лише вони, запальна тусня видумщиків, глашатаїв нової ери (так вони думають), репрезентантів нового покоління (так вони думають), агентів антисистемних змін (так вони думають). 

  Їм не нав’язують цю думку – їх просто зуміли залучити у привабливий хаб і попросили бути собою, донестями креативити і мріяти про заквітчаний світ без війни, з усмішками, з піснями й танцями, з міром во всьом міре, з «усі люди – браття й сестри», з дружбою всіх з усіма. Як на семінарах у мережевому маркетинзі. З брейнстормами і кофебрейками.

  Виборців Зе підкупив культ креативу. Котрась гіперактивна, в доброму сенсі цього слова припижджена дівчинка придумала лозунг «Усе буде ЗЕ-шибісь» – і прошу дуже, цей лозунг через тиждень висить по всій країні. Інший хлопчина, який не вилазить із іноземних обмінів та міжнародних грантових програм для студіків, сидить у хабі Зе, прікольно йому там, хрумкає крекер, запиває енерджайзером і пропонує слоган «Ні обіцянок, ні пробачень» – і ось через тиждень він висить на всіх білбордах. Ось вона – справжня свобода креативу. Ось воно – пряме народовладдя. Ось він – кандидат, який прислухається до своєї команди і дає їй можливість до опупіння креативити виключно до 31 березня. 

  Виборців Зе аж пре від того, що вони – черевомовці. Їх пре від того, що Зе – це їхній наперсток, їхнє творіння, їхній діяч, їхній персонаж. А вони – сценаристи, співтворці, співавтори. Їм дали цю ілюзію. А на цвинтарі розстріляних ілюзій нема вже місця для нових могил. Тому що би ви не говорили ЗеКоманді про Коломойського – це як горохом об гіпсокартон, тому що кожен виборець Зе вважає себе Коломойським. 

  Кожен виборець Зе вважає себе суперталановитим і мегакрутим таксидермістом, який на свій розсуд начиняє своїми змістами це симпатичненьке опудальце з прізвищем Зеленський. У це опудальце кожен виборець Зе закладає свій образ. 

  • Людина, яка сама себе зробила, - каже виборець Зе, який півжиття проходив на мотиваційні лекції й перечитав талмуди мотиваційної літератури. 
  • Заради миру можна стати й на коліна, - каже виборець Зе, якого вже замахала безперервна нагонка воєнного патріотизму. 
  • Какая разніца на каком язике, лиш би людям хорошо жилось, - каже виборець Зе, який давно чекав когось, хто на державному рівні легалізує мовну інвалідність. 
  • Традиційні політики вже в печінках сидять, тому їх треба тролити, - каже виборець Зе, який уміє тролити усіх і вся, крім себе.

  Виборці Зе – це неякісні противсіхи, які встигли підгнити від довгого очікування в засідці. Вони правильно вважають, що бавитися в систему – злочин. Вони готові довести до абсурду все, що зоветься «українською політикою». Хід їхніх думок, безумовно, правильний. АЛЕ!!! Вони не можуть догнати, що Зе – це і є хитрощі системи.   Свою правильну й обгрунтовану антисистемність виборці Зе перенесли на неіснуючу істоту з прізвищем Зеленський. Вони йому приписали свої власні достоїнства. Вони перетворили його в дзеркало, де хочуть побачити лише себе, нарцистичних і самовпевнених, сповнених власної гідності серед країни ідіотів і баранів, які 25 років голосують за одних і тих самих. 

  Проекція себе, любимого, на неіснуючу істоту з прізвищем Зеленський – це дуже містична дія. Виборці Зе у своїй суті містики. Вони щиро вірять в матеріалізацію мрії. Вони надивилися «Секрету» й «Матриці», тому сакрально вірять у те, що нова реальність обов’язково настане з перемогою їхнього (так вони думають) творіння. Казати їм, що Зе – це аватарка Коломойського, марна справа, тому що «ми все зможемо; ми будуємо кращий світ; треба йти до мети; справжній караван мусить мати гавкаючих псів».

  Виборці Зе заслужено карають нас. Суспільство, не здатне породити якісну альтернативу бувалим політикам, змушене тепер терпіти неіснуючу істоту з прізвищем Зеленський. Це – розплата за традиційність та інертність. Система створила віртуальний протокол Зе, який у себе втягне всю антисистемну енергію й успішно каналізує. І все. Мирні й усміхнені креатори будуть до скончанія днів своїх далі матеріалізовувати мрію про те, що неіснуюча істота з прізвищем Зеленський може прокатати систему, для якої його, власне, й створено. Система, браво! Це насправді геніально.

  ...Цирк – це найжорстокіший вид мистецтва. Вправні акробати, жонглери, наїздники дарують своє мистецтво малолітнім смердюкам, які смокчуть цукрову вату й регочуть, коли артист упаде. Цирк виховує дилетантів, навчає пофігізму і пропагує зневажливе ставлення до титанічної праці. Але в цирку найголовніший – не артист на манежі. Ні, не він. А оркестр. Заберіть із цирку оркестрову музику – і цирк умить стає нецікавим і навіть страшним видовищем. Вся сіль цирку – якраз у музиці оркестру. Виборці Зе – це не лише дешева безпринципна вата, але, на жаль, також і високоінтелектуальні, мотивовано підкуті, зі знанням кількох мов, з мандрівками за кордон смердюки, яких захопила шикарна музика циркового оркестру. І не важливо їм знати, чия це музика і чия це партитура. Їм головне – слухати і надихатися. 

  У пеклі буде окремий казан для таких «самих умних», які цілу країну готові поміняти на веселушний хаб, де Зе-шибісь як регоче бородатий диригент оркестру.

  Джерело: блог Остапа Дроздова

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ