Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому Москва 25 років поспіль намагається прибрати Патріарха Філарета

  • Єпископ Євстратій (Зоря)

   Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  • Розсилка
  <span>Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет</span> - Чому Москва 25 років поспіль намагається прибрати Патріарха Філарета
  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Будемо єдиними - різними, як люди, але об‘єднаними і непорушними як Церква - буде благо всім

  Нехай знають друзі і недруги:

  Скільки Бог дасть сил і можливості - буду стояти на перешкоді усім, хто хоче під будь-якими гаслами перетворити Помісну УПЦ, Київський Патріархат, на клон «УАПЦ»: на маргінальну релігійну організацію без рельного впливу на суспільство, очолювану «патріотами», що тішать свої амбіції, водночас інфільтровану людьми, залежними від Москви.

  Чому МП і Кремль так наполегливо 25 років поспіль намагаються прибрати Патріарха Філарета від церковного керівництва в Україні? Під будь-якими гаслами, за різними сценаріями, різними руками, як ззовні - так і зсередини?

  Бо там добре розуміють, що Патріарх Філарет дуже ефективно не лише перешкоджає маргіналізації УПЦ КП, але і розширює її авторитет і вплив. Крок за кроком він будує живу і діяльну СТРУКТУРУ. Щоби коли Бог покличе його до Себе - Церква далі продовжила зростання, а не перетворилася на отаманщину в стилі «УАПЦ-2».

  Бо Україні потрібна справжня Помісна Церква. Натомість Москві треба, особливо у світлі нинішньої агресії, щоби на місці Київського Патріархату був конгломерат ворогуючих «патріархів» та бажаючих будь-що ними стати.

  І вона таких союзників та «корисних ідіотів» шукає. Безперервно і наполегливо. Щоразу помиляючись у розрахунках, ставлячи на тих, хто має амбіції, але не має - і не може для такого шляху мати! - реальної підтримки в Церкві.

  Але щоразу наново починаючи свої пошуки.

  Я бачив і бачу ці потуги.

  Тому хотів би нагадати, особливо тим, хто спокушається, історію тих, хто у минулому заради задоволення власних амбіцій був готовий на будь-які альянси та авантюри (як от Масендич або Юрчик) - жоден з таких не досяг успіху.  Я в цілому досить добре бачу, хто і як роками намагається «поховати Євстратія» - бо Євстратій і сам не грає в такі ігри, й іншим перешкоджає, як може. І якби я хотів «спокійного життя» - я би сидів тихенько, щоби не наживати собі ворогів.

  Але мені не потрібен спокій, бо це ознака того, що ворогам ти не заважаєш робити їхню злу справу.

  Зрештою, особисто для мене немає і ворогів - але ворожих справ проти єдності Київського Патріархату, мотивованих виключно незадоволеними амбіціями «порулити», я не буду толерувати. Від кого б вони не виходили.

  Свідомий того, що з часом ненависть до мене через таку позицію та спроби знищити мене будуть лише посилюватися. Але маю надію на Бога. І на підтримку всіх тих, хто зберігає здоровий глузд та справді бажає добра Церкві, а не просто хоче «рулити» нею.

  Будемо єдиними - різними, як люди, але об‘єднаними і непорушними як Церква - буде благо всім. А хто вважає, що єдністю можна пожертвувати заради задоволення амбіцій - програЄ і прогрАє.

  Dixi.

  Джерело: блог Єпископа Євстратія

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Григорій Перепелиця
  Григорій Перепелиця

  Директор Інституту зовнішньополітичних досліджень

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ