Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Росія насаджує думку, що у церковних питаннях українці самі не можуть порозумітися

  • Єпископ Євстратій (Зоря)

   Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  • Розсилка
  Росія насаджує думку, що у церковних питаннях українці самі не можуть порозумітися

  Про тих, хто «Москві юж голдує і єй вірне услугує»

  Від самого початку реінтеграційного кремлівського проекту щодо України (1991-1992 рр.) всім думаючим і зрячим ясно, що головний напрямок праці - це створення враження, ніби «українці самі між собою не можуть порозумітися», а тому потрібна «зовнішня сила», яка їм «допоможе» - московська сила.

  Насправді гібридна війна проти України розпочалася не в лютому 2014-го, а в жовтні-листопаді 1991-го. І вона НІКОЛИ не припинялася - змінювалася лише її інтенсивність й форми.

  Розкол УПЦ в 1992-му - «це самі українці проти автокефалії та авторитарного Філарета». Хоча учасники «Харківського собору» добре знають, що їх спрямовувала і настановляла до дій Москва - екс-КГБ та Патріархія.

  Протести 1993 р. з вимогою перевиборів - це ж нібито «самі українці» хочуть змінити «поганого Кравчука»...

  І щодо провідної ролі Путіна й ФСБ у «касетних скандалах» - у мене немає жодного сумніву: тонка гра з урахуванням українських реалій.

  Роздмухування сепаратизму на Сході та на Заході - це теж процес, який цілеспрямовано і щедро провадився Кремлем роками і десятиліттями.

  «Єдіноє Отечество» псевдо-церковного Каурова і «Прогресивна Соцпартія» Н. Вітренко - нібито ж українські організації, але ідейно і організаційно міцно пов‘язані з Москвою.

  Сотні політиків, експертів, «громадських діячів», бізнесменів - всі вони ніби з українськими паспортами, часом навіть з чудовою українською мовою (як у одного з екс-міністрів часів Януковича) - і при цьому спрямовуються і мотивуються з Кремля.

  Це вже не кажучи про релігійну сферу, де очевидні впливи Росії - не лише через Митрополію РПЦ. Можна було чітко відслідкувати ознаки активності в напрямку і протестантів, і греко-католиків (створення секти «правовірної УГКЦ», «Візантійського патріархату»), і серед юдеїв та мусульман.  Тож коли зараз відбувається завершальний етап дуже небажаного для Москви процесу утвердження автокефалії УПЦ, який є одним з головних факторів ідейного «закриття» імперського проекту «Русского мира - Третьего Рима» - все ті ж механізми включають і активно використовують.

  НАСАДЖУЄТЬСЯ ДУМКА, НІБИ У ЦЕРКОВНИХ ПИТАННЯХ САМІ УКРАЇНЦІ НЕ МОЖУТЬ ПОРОЗУМІТИСЯ.

  Що ніби справа у персоналіях, амбіціях, образах: «хто що кому сказав чи як на кого подивився».

  Шановне товариство, ВІДКРИЙТЕ ОЧІ! Москва ніде не поділася і нових фокусів не придумала. Вона робить те саме: через свої впливи та можливості прикриває агресію проти України, прикриває власне бажання зруйнувати нашу незалежність - державну і церковну - «непорозумінням між українцями». Яке вона активно роздмухує, до якого підключає стару й нову агентуру, медіа, своїх закордонних клієнтів, що звикли до євро і доларів щедрого «царя»...

  Подивіться на всі події під цим кутом - і багато незрозумілого стане більш ясним, багато слів та дій - отримають логічну мотивацію.

  Кладіть все це в поле координат «далі від Москви - ближче до Москви», «схвалює Москва - протестує Москва». Тоді пласке стане об‘ємним, розмите - різким і яскравим...

  Бо як успішне лікування можливе лише коли ставлять правильний діагноз - так і успішне протистояння кремлівській гібридній війні можливе лише коли всі ми будемо добре розуміти її методи, форми і мотиви.

  Джерело: блог Єпископа Євстратія

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  Олексій Голобуцький
  Олексій Голобуцький

  Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ