Німці чатують, українці святкують. Як світ зустрічає третю хвилю пандемії

Пандемія
Німці чатують, українці святкують. Як світ зустрічає третю хвилю пандемії

Столиця попри потік новин про критичне завантаження медичних закладів гучно відсвяткувала 8 Березня

фото з відкритих джерел

Уряди різних країн посилюють обмеження через черговий спалах Сovid-19

Третя хвиля коронавірусу, на думку фахівців, частково спровокована мутаціями вірусу – появою нових штамів: британського, який є більш заразним, та південноафриканського. Європейські країни, на відміну від України, вже кілька місяців проводять вакцинацію. При цьому вони не відмовляються від жорстких карантинних заходів: відправляють школярів на домашнє навчання, з офлайн-розваг дозволяють хіба що… шопінг у продуктових магазинах.

Тим часом в Україні життя вирує, попри те, що захворюваність повернулась до пікового рівня кінця осені-2020. Довгі вихідні, які припали також і на понеділок, 8 березня, видались гучними. У ресторанах найбільших міст було важко знайти вільний столик, у ювелірних та парфумерних крамницях аншлаг, а потрапити у кінотеатри можна було лише завдяки попередньому бронюванню.

Варто нагадати, що нинішній спалах Covid-19 в Україні спровокував активний зимовий туризм. Це офіційно визнали представники уряду. Відвідування Карпат у січні-лютому обернулось тим, що тепер в Івано-Франківську, на Буковині і Закарпатті закінчуються вільні «ковідні» ліжка. Ситуацію ілюструє один промовисттий факт: сьогодні Україна опинилась у трійці лідерів в Європі за кількістю нових випадків Covid-19. З нами в одній компанії Італія та Польща.

Про настання в Україні третьої хвилі коронавірусу оголосили і прем’єр, і міністр охорони здоров’я. Глава уряду Денис Шмигаль натякнув на ймовірність запровадження у країні чергового локдауну. «Однак мені б цього дуже не хотілось», – обнадіяв він.

Поки ж в Україні діє адаптивний карантин за принципом зонування регіонів. Від 6 березня до «помаранчевої» зони потрапили Київ, Вінницька, Донецька, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська та Хмельницька області. До списку «червоних» увійшли чотири області: Івано-Франківська, Чернівецька, Житомирська та Закарпатська. За словами Шмигаля, локдаун буде запроваджений, коли більшість областей опиняться у «червоній» зоні.

Поки ж наша влада лише лякає новим локдауном, європейці попри активну вакцинацію не понижують рівень карантинних обмежень. А деякі з держав навіть посилюють їх…

Німеччина

Показник тестування у Німеччині – 537,3 тис. на 1 млн населення, населення – 84 млн людей. Фото AFPПоказник тестування у Німеччині – 537,3 тис. на 1 млн населення, населення – 84 млн людей. Фото AFP

ФРН ухвалила рішення продовжити локдаун, який триває від середини грудня минулого року, до 28 березня. Про це домовилися канцлерка ФРН Ангела Меркель і керівники 16 федеральних земель на нараді в режимі відеоконференції. Щоправда, з 8 березня обмеження трохи послабили: дозволили зустрічі до п'яти осіб із двох домогосподарств, відкрили книжкові та квіткові магазини, крамниці садових товарів, косметичні салони, автошколи і пілотні училища. Проте продуктові магазини, готелі, ресторани та інші заклади залишаються закритими. Крім того, кожен громадянин отримав можливість раз на тиждень безкоштовно здати експрес-тест на коронавірус, всі витрати візьме на себе федеральна влада.

У березні ситуація із захворюваністю покращилась у порівнянні з січнем, однак досі лишається непростоюУ березні ситуація із захворюваністю покращилась у порівнянні з січнем, однак досі лишається непростою

Показник кількості померлих на добу 7 березня найнижчий від початку року: 75 летальних випадківПоказник кількості померлих на добу 7 березня найнижчий від початку року: 75 летальних випадків

З другої половини лютого принаймні раз на тиждень кількість виявлених інфікованих за добу перевищує 14 тис. випадків. Щоправда, смертність від початку лютого знижується.

Нідерланди

Показник тестування у Нідерландах – 537,4 на 1 млн населення, населення – 17 млн людей. Фото «Слово і діло»Показник тестування у Нідерландах – 537,4 на 1 млн населення, населення – 17 млн людей. Фото «Слово і діло»

Уряд Нідерландів 9 березня оприлюднив рішення продовжити локдаун, який триває від кінця грудня минулого року ще на два тижні – до кінця березня. За словами прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, поки що безвідповідально знімати обмеження, враховуючи навантаження на медичну систему, але «наступить переломний момент, коли вакцина переможе вірус, і буде, можливо, більше пом’якшень».

Зокрема, у рамках карантину продовжать комендантську годину з 21:00 до 4:30, але під час виборів до парламенту, призначених на 17 березня, громадянам створять певні пом’якшення задля організації процесу голосування.

З другої половини січня захворюваність складала від трьох до п’яти тисяч випадків на деньЗ другої половини січня захворюваність складала від трьох до п’яти тисяч випадків на день

8 березня у Нідерландах зафіксували 59 летальних випадків8 березня у Нідерландах зафіксували 59 летальних випадків

Починаючи з другої половини січня, динаміка захворюваності коливалась від трьох до п’яти тисяч випадків на день. А от від початку березня цифри від дня до дня дуже різняться. За минулий тиждень уряд країни двічі не звітував про кількість нових випадків, однак 8 березня за добу було встановлено 8360 нових випадків.

Естонія

Показник тестування в Естонії – 749,7 тис. на 1 млн населення, населення – 1,3 млн людей. Фото «Укрінформ»Показник тестування в Естонії – 749,7 тис. на 1 млн населення, населення – 1,3 млн людей. Фото «Укрінформ»

Уряд Естонії ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень на найближчий місяць.

З другої половини лютого показник інфікованих за добу в Естонії невпинно зростає. Уряд країни винуватить у цьому мутації коронавірусуЗ другої половини лютого показник інфікованих за добу в Естонії невпинно зростає. Уряд країни винуватить у цьому мутації коронавірусу

8 березня уряд Естонії відзвітував про 14 летальних випадків8 березня уряд Естонії відзвітував про 14 летальних випадків

З 11 березня у країні закривають усі непродовольчі магазини, торговельні центри, салони краси, тренажерні зали і ресторани, а школярів відправляють на дистанційне навчання. Людей закликають за можливості працювати з дому.

Угорщина

Показник тестування в Угорщині – 403,6 тис. на 1 млн населення, населення – 9,6 млн людейПоказник тестування в Угорщині – 403,6 тис. на 1 млн населення, населення – 9,6 млн людей

Угорщина оголосила про повний локдаун через третю хвилю коронавірусу: з 8 березня в країні закривається більшість магазинів. Початкові школи і дитсадки закриваються до 7 квітня. На думку угорського уряду, вакцинація наразі не є достатньо швидкою, щоб зупинити третю хвилю захворюваності.

8 березня уряд Угорщини оголосив про 115 летальних випадків за добу. 9 березня цей показник становив уже 158 померлих на добу8 березня уряд Угорщини оголосив про 115 летальних випадків за добу. 9 березня цей показник становив уже 158 померлих на добу

6 березня кількість нових випадків становила понад 6 тисяч на добу6 березня кількість нових випадків становила понад 6 тисяч на добу

«Швидкість поширення інфекції зростає, коефіцієнт – один із найвищих у Європі. Третя хвиля пандемії – потужна, дуже потужна, сильніша за першу. Новизна в тому, що зараз ми маємо вакцину. Вакцинація йде добре. І зараз ми вже на третьому місці у ЄС. Але наступного тижня – вже будемо серед держав, де найбільше вакцинованого населення в усьому Євросоюзі. Але навіть цього не досить, щоб зупинити поширення вірусу, особливо його штамів», – зазначив керівник апарату прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Ґерґелі Ґуляш.

Фінляндія

Показник тестування у Фінляндії – 633,1 на 1 млн населення, населення – 5,5 млн осіб. Фото «Фокус»Показник тестування у Фінляндії – 633,1 на 1 млн населення, населення – 5,5 млн осіб. Фото «Фокус»

З 9 березня у багатьох регіонах Фінляндії почався локдаун, який триватиме до 28 березня. Обмежувальні заходи введені на тих територіях, де спостерігається прискорення або поширення епідемії: уряд закриває ресторани, а старшокласників, учнів гімназій і профучилищ відправляє на дистанційне навчання.

8 березня уряд країни оприлюднив інформацію про 459 випадків інфікування на день, 9 березня цей показник склав 5888 березня уряд країни оприлюднив інформацію про 459 випадків інфікування на день, 9 березня цей показник склав 588

Новий штам коронавірусу за добу 8 березня забрав 7 життів у ФінляндіїНовий штам коронавірусу за добу 8 березня забрав 7 життів у Фінляндії

Поки що комендантська година у країні не буде запроваджуватися.

Україна

Показник тестування в Україні – 162 156 на 1 млн населення, населення – 43,5 млн людей (таку цифру наводить сервіс worldometers.info)Показник тестування в Україні – 162 156 на 1 млн населення, населення – 43,5 млн людей (таку цифру наводить сервіс worldometers.info)

Україна від тижня до тижня продовжує підніматися в світових «ковідних» антирейтингах. Для прикладу, за підсумками 8 березня коронавірус підтверджено у 93 152 європейських жителів. При цьому найбільше, 13 902, виявлені в Італії, 6170 – в Польщі і 5572 – в Україні.

8 березня уряд оголосив про 5572 нових випадків хвороби за добу8 березня уряд оголосив про 5572 нових випадків хвороби за добу

8 березня за добу зафіксовано 106 летальних випадків коронавірусу8 березня за добу зафіксовано 106 летальних випадків коронавірусу

Серед усіх країн світу Україна займає 11 місце за приростом Covid-19.

За минулий тиждень в Україні збільшилася кількість шпиталізацій хворих на коронавірус порівняно з попереднім тижнем – майже 21 тисяча проти 17,6 тис.

Наталія Сокирчук, «Главком»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: