Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «ДНР» збирається затопити шахту, де СРСР провів ядерний вибух

  • Розсилка
  Шахта Юнком - «ДНР» збирається затопити шахту, де СРСР провів ядерний вибух
  Шахта Юнком
  Фото: frankensstein.livejournal.com

  Окупанти хочуть ліквідувати шахту, повністю її затопивши

  Відкачування води на шахті «Юнком», де в 1979 році був проведений ядерний вибух, повністю зупинять 14 квітня. Про це заявила окупаційна влада «ДНР», яку цитують ЗМІ окупантів.

  Зараз на підприємстві ведеться демонтаж устаткування. Стверджується, що «мокра» консервація об'єкта «Кліваж» шахти «Юний комунар» не призведе до забруднення навколишнього середовища і що до таких висновків після проведення досліджень прийшли «вчені».

  «Ліквідація шахти з повним її затопленням не викличе ніяких екологічних наслідків і впливу радіоактивних речовин на поверхню і на сусідні шахти», - розповів представник окупаційних структур «ДНР», що опікуються вугільними підприємствами.

  Також стверджується, що «дослідження» показали, нібито поточна радіаційна обстановка на вугільному підприємстві відповідає природному радіаційному фону, припинення відкачки води на шахті «Юний комунар» не призведе до виходу радіонуклідів на поверхню землі, або в ґрунтові та поверхневі води.

  Зазначимо, об'єкт «Кліваж» — підземний ядерний вибух у мирних цілях на території України на Донбасі. Потужність ядерного заряду 0,2–0,3 Кт тротилового еквіваленту, який було здійснено на території Української РСР на східному крилі шахти «Юнком» (м. Юнокомунарівськ, Єнакієвської міськради, ВО «Орджонікідзевугілля») на глибині 903 м між вугільними пластами «Дев'ятка» та «Цегельний» 16 вересня 1979 р. о 9 годині (GMT). Мета вибуху — зниження напруги в гірничому масиві, що врешті-решт мало підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів. Унаслідок ядерного вибуху виникла порожнина радіусом 5–6 м, навколо якої сформувалася зона зім'яття (зминання) і дроблення радіусом 20–25 м. Рівень радіоактивності у гірничих виробках і шахтних водах за період спостережень 1979–2000 рр. перебував на фоновому рівні. Після здійснення вибуху відзначено зниження частоти викидів вугілля та породи. В період 1980-85 рр. на горизонті 826 м, розташованому на 77 м вище рівня зарядної камери, відпрацьовано вугільні пласти «Мазур» та «Дев'ятка». Наразі занепокоєння екологів викликає небезпека затоплення шахти «Юнком», де здійснено атомно-вибуховий експеримент «Кліваж».
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ