Онищенко розповів, як в Адміністрації президента нардепам видавали сумки з грошима
Депутати отримували від $20 тис. до $100 тис. за одне голосування, розповів Онищенко
Адміністрація президента розробила спеціальну систему для виплат народним депутатам.
Про це позафракційний парламентарій Олександр Онищенко заявив в інтерв'ю телеканалу NewsOne, яке опублікували 2 березня.
«Суми доходили від $20 тис. до $100 тис. на одного обранця за одне голосування залежно від того, наскільки цінне голосування, яка нестача голосів. На кожну фракцію може доходити до мільйона», – зазначив парламентарій, який зараз перебуває в Іспанії.
Онищенко підкреслив, що так мотивували депутатів не з коаліції. Також він розповів, як відбувався процес видавання грошей.
«Спортивні сумки беруть в Адміністрації президента. Машина заїжджає у спеціальний гараж, із якого йде ліфт просто на четвертий поверх Адміністрації президента. Усі сумки отримують саме там. На тому ж ліфті спускаються назад, кладуть собі до машини і їдуть», – уточнив він.
За словами Онищенка, із часом влада перейшла до іншого методу впливу на народних обранців.
«Проти всіх депутатів порушували кримінальні справи. На кожного має бути відповідна папка. І коли необхідне певне голосування, їм згадують ті чи інші кримінальні провадження і кажуть: «Бачиш, ми ж тримаємо, ми поки нікуди не запускаємо. Але ти повинен проголосувати», – заявив політик.
Нагадаємо, НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із Укргазвидобування у грудні 2015 року.
За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи понад 1,6 мільярдами гривень, отриманими від реалізації природного газу. Це спричинило збитки Укргазвидобування в сумі більш ніж 740 млн грн.
Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, серед яких організатор схеми — народний депутат Олександр Онищенко, перебувають у розшуку. 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.
16 січня Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу прокуратури та визнав законність подання запиту про екстрадицію нардепа Олександра Онищенка.
Як повідомлялося, 18 грудня Солом'янський райсуд Києва задовольнив клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно Онищенка та 5 його поплічників.
Зазначимо, що Іспанія розпочала процедуру екстрадиції розшукуваного народного депутата Олександра Онищенка. Іспанський суд зобов’язав Онищенка з’являтися до суду кожного місяця.
Якщо Онищенко не з‘явиться до іспанського суду, то це може бути підставою для оголошення його у розшук у країнах Європи, зазначає прокурор.
5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові Онищенку.
Наприкінці лютого 2017 Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенку депутатську недоторканність.
Коментарі — 0