Що трапилось у таємничій лабораторії у Вухані. Західні ЗМІ оприлюднили версію походження коронавірусу

Що трапилось у таємничій лабораторії у Вухані. Західні ЗМІ оприлюднили версію походження коронавірусу
Немає однозначної думки серед медиків, що Covid-19 поширився з лабораторії міста Вухань

Вчені відкидають можливість навмисного створення коронавірусу як біологічної зброї

Американський журнал Newsweek оприлюднив інформацію про те, що відбувалося з лабораторії Інституту вірусології в китайському місті Вухань.

Розвідувальне управління міністерства оборони США 27 березня у своїй доповіді щодо походження нового коронавірусу SARS-CoV-2 зазначило можливість випадкового витоку з лабораторії у Вухані, що займається вивченням патогенів.

Серед наукового співтовариства, а також американських розвідувальних відомств немає єдиної думки з приводу того, що коронавірус Covid-19 поширився з лабораторії Інституту вірусології в китайському місті Вухань. 

У доповіді вказують, що справжня природа нового коронавіріусу, ймовірно, ніколи не буде встановлена. Однак і автори доповіді, і всі вчені, категорично відкидають можливість навмисного створення і поширення SARS-CoV-2 як біологічної зброї.

Восени 2019 року в густонаселеному китайському місті Вухань з'явився новий вірус SARS-CoV-2. Спочатку китайська влада наполягали на тому, що він передається лише через контакт з тваринами. Потім з'ясувалося, що багато хто з тих, хто заразився першим,  не були на ринку у Вухані, звідки, як вказувала влада Китаю, поширився вірус. Стало зрозуміло, що передача вірусу від людини до людини можлива, а китайська влада дезінформувала решту світу, намагаючись знизити загрозу. Але було вже пізно, і нова коронавірусна інфекція перетворилася в смертоносну пандемію, що охопила увесь світ.

До березня гіпотеза про природне походження SARS-CoV-2 стала виглядати все менш правдоподібною. З'ясувалося, наприклад, що Інститут вірусології у Вухані, в якому зберігається найбільша в світі колекція штамів коронавірусів від кажанів, до того моменту вже п'ять років займався експериментами в галузі, яка називається gain of function (GOF): мутаціями вірусів з метою придбання ними нових властивостей.

Нагадаємо, перша в світі людина, яка заразилася коронавірусом, працювала в лабораторії Інституту вірусології в китайському місті Вухань, де було зафіксовано спалах Covid-19. Про цю версію повідомив телеканал Fox News, з посиланням на «численні джерела, які знайомі з деталями ранніх дій уряду Китаю і бачили відповідні документи». Американський телеканал розкрив теорію походження вірусу, згідно з якою спочатку SARS-CoV-2 передався від кажана співробітнику лабораторії, який пізніше поширив інфекцію серед населення міста.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив про наявність значної кількості доказів того, що коронавірус почав поширюватися з лабораторії в китайському Вухані.

Згідно з даними на 4 травня, у світі коронавірусом заразилися понад 3,5 мільйона осіб, з них понад 247 тисяч померли, близько 1,2 мільйона вилікувалися. Франція – на п’ятому місці за кількістю інфікованих з показником 168 тисяч осіб.

Станом на 9:00 4 травня в Україні 12 331 лабораторно підтверджений випадок Covid-19, з них 303 летальні, 1619 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 418 нових випадків.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: