Історики створили унікальний ресурс, де буде зібрано історії очевидців Голодомору

Історики створили унікальний ресурс, де буде зібрано історії очевидців Голодомору
Сьогодні сторінка «Свідчення» містить 250 історій

Щоб долучитися до наповнення ресурсу українці можуть передати до музею родинні історії, фото або контакти свідків Голодомору

Національний музей Голодомору-геноциду створив сторінку «Свідчення» — єдиний онлайн-ресурс, де будуть зібрані історії очевидців Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Історія кожної людини — унікальна, та всі вони розповідають правду про найбільші злочини совєтської влади. 

Зокрема, кожен користувач ресурсу може відшукати свідчення за місцем, часом або хештегом. Ми пропонуємо дослідити історію Голодомору-геноциду та масових штучних голодів через спогади очевидців зі свого міста або села, району чи області. Національна пам’ять — те, що нас об’єднує, а усні свідчення дозволяють відчути, як переживали ті жахливі роки окремі люди.
Що містить сторінка «Свідчення»: Онлайн-ресурс містить відео- та аудіосвідчення, фото та оцифровані текстові спогади про Голодомор-геноцид і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 рр. Вони упорядковані тематично та за адміністративно-територіальним принципом.

Нині найбільш наповненим є розділ «Голодомор-геноцид 1932-1933 рр.». В його основі матеріали, зібрані співробітниками Музею Голодомору в рамках проєкту «Усна історія Голодомору». Під час реалізації проєкту були записані аудіо- та відеосвідчення очевидців Голодомору з різних областей України.

На сайті також є свідчення із фондів музею, зібрані та передані до музею краєзнавцями, студентами, школярами, установами та організаціями.

Варто зазначити, що над підготовкою матеріалів для наповнення онлайн-ресурсу працювала не лише команда музею, а й волонтери. Підписники сторінки Музею Голодомору, студенти Української академії лідерства, а також Українська Волонтерська Служба підтримали проєкт, допомагаючи оцифровувати свідчення. Кожен може долучитися до подальшої роботи, написавши на пошту [email protected].

Сьогодні сторінка «Свідчення» містить 250 історій. Щомісяця ресурс наповнюватиметься новими спогадами свідків і новими позначками на карті України. Щоб долучитися до наповнення сторінки, українці можуть передати до музею родинні історії, фото або контакти свідків Голодомору та масових штучних голодів.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: