У Києві попрощалися з народною артисткою Неонілою Крюковою
Крюкова виступала перед ліквідаторами катастрофи на Чорнобильській АЕС, а під час Революції на граніті голодувала разом зі студентами.
Провести в останню путь геніальну українську артистку прийшли друзі, громадські і культурні діячі
Сьогодні, 7 жовтня 2018 року, у соборі Святого Георгія Переможця в київському Видубицькому монастирі відбулося прощання з народною артисткою Неонілою Валеріївною Крюковою.
Їй було 74 роки. Останнім часом вона досить довго хворіла й була прикута до інвалідного візка.
У 1970-ті рр. Крюкова готувала концерти за забороненими українськими творами, у 1980-ті рр. - створила моновиставу за романом Олеся Гончара «Собор» і грала «Марусю Чурай» Ліни Костенко.
Вона виступала перед ліквідаторами катастрофи на Чорнобильській АЕС, а під час Революції на граніті голодувала разом зі студентами.
Провести в останню путь геніальну українську артистку прийшли друзі, громадські і культурні діячі.
«Це настільки темперамента, вогняна людина. Запальна... З відкритим забралом іде на все. За справедливість. Із загостреним відчуттям справедливості. І своєю працею і своїм таким дотепним гумором вона висміювала тих негідників, які паплюжили Україну», - розповів присутній на церемонії прощання Олександр Сучков.
Як повідомлялося, Неоніла Крюкова померла на 75-му році життя 5 жовтня.
В 2008 році актриса була удостоєна звання Героя України за визначні особисті заслуги перед українською державою у розвитку національної культури, натхненну творчу і життєстверджуючу художню діяльність, а в 2006 році отримала Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.
Зіграла у фільмах «Бур'ян» (1966), «На Київському напрямку» (1967), «Пропала грамота» (1972), «Кайдашева сім'я» (1996).
Коментарі — 0