Мінекономіки обіцяє не змушувати усіх підприємців встановлювати платіжні термінали

Мінекономіки обіцяє не змушувати усіх підприємців встановлювати платіжні термінали
Платіжний термінал

Кілька підприємців навіть зможуть використовувати один платіжний термінал

Мінекономіки зобов'яже продавців і постачальників послуг надавати клієнтам можливість безготівкового розрахунку, але не вимагатиме обов'язкової установки платіжних терміналів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«Постанова зобов'язує продавців і постачальників послуг надати клієнтам можливість оплатити товар або послугу безготівково: або з використанням електронних платіжних засобів і платіжних пристроїв, або через електронні платіжні сервіси», - йдеться в повідомленні.

У міністерстві нагадують, що така норма передбачена законом «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

«Це не зобов'язує всіх підприємців в обов'язковому порядку встановлювати платіжні термінали. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не вимагають наявності фізичного платіжного пристрою» - додали в міністерстві.

«Наприклад, оплату можна буде здійснювати через інтернет-банкінг, платіжні сервіси онлайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з карти на карту тощо», - відзначають в Мінекономрозвитку.

У той же час, згідно з повідомленням, ця постанова спрощує використання звичайних платіжних терміналів: підприємці не будуть зобов'язані їх купувати, але отримають можливість орендувати такі пристрої, або навіть отримати їх безкоштовно на умовах банків-еквайерів.

«Крім того, кілька підприємців можуть використовувати один термінал, адже технологічна можливість здійснення зарахувань на різні рахунки через один пристрій вже давно реалізована виробниками і банками», - наголошується в повідомленні.

Крім того, введення обов'язку здійснення безготівкових розрахунків не обмежує підприємців у використанні готівки в межах діючих правил.

До слова, за прогнозом Світового банку, економіка України може прискорити зростання на 4% в рік.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: