рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Низькі тарифи від НКРЕКП: газорозподільні компанії скаржаться на мільйонні збитки

  • Розсилка
  У «Чернівцігаз» зазначають, що у разі доведення тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня, за результатами року компанія зменшить збитки вдвічі - Низькі тарифи від НКРЕКП: газорозподільні компанії скаржаться на мільйонні збитки
  У «Чернівцігаз» зазначають, що у разі доведення тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня, за результатами року компанія зменшить збитки вдвічі

  За І квартал збитки «Чернівцігазу» склали майже 110 млн гривень

  «Чернівцігаз» повідомляє, що за перші три місяці 2020 року збитки склали 109,9 млн грн. У компанії це пояснюють тим, що в першому півріччі поточного року затверджений НКРЕКП тариф на доставку газу покриває лише 42% собівартості послуги.

  У «Чернівцігаз» зазначають, що у разі доведення тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня, за результатами року компанія зменшить збитки вдвічі.

  «У кінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Чинний тариф в першій половині 2020 року все ще є збитковим для компанії», - йдеться у повідомленні компанії.

  У «Чернівцігаз» наголошують, що отримані збитки не дозволяють компанії повною мірою здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Посилює проблему також несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. За три місяці споживачі оплатили тільки 58,7% наданих послуг.

  При цьому АТ «Чернівцігаз» продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безперебійність газопостачання.

  «З початку карантину ми встановили сім нових шафових регуляторних пунктів. Ліквідували десятки витоків газу та забезпечили безперебійне та безаварійне газопостачання 233 тисячам наших споживачам. Наша аварійна служба працює цілодобово та через пандемію працює в надзвичайних умовах. Також ми виконуємо інвестиційну програму, модернізуємо газотранспортні мережі, але через нестачу фінансування є ризик, що ці роботи можуть призупинитись», – розповідає  технічний директор АТ «Чернівцігаз» Максим Ладига.

  АТ «Чернівцігаз» очікує зменшення збитковості на 50% з 1 липня 2020 року, з початком дії економічно обґрунтованого тарифу та при збереженні низьких ринкових цін на газ.

  До відома, АТ «Чернівцігаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Чернівецької області.

  РГК сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

  У 2019 АТ «Чернівцігаз» доставило 230 тис своїх клієнтів 250,1 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводі, що обслуговує компанія складає 8,7 тис км.

   

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ