рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Новий закон про фінмоніторинг: НБУ розвінчав основні міфи

  • Розсилка
  В Нацбанку наголосили, що відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів - Новий закон про фінмоніторинг: НБУ розвінчав основні міфи
  В Нацбанку наголосили, що відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів
  Ілюстративне фото

  Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова запевняє, що проблем із дистанційною оплатою комуналки чи іншими звичайними переказами не має бути

  Новий закон щодо фінансового моніторингу жодним чином не вплине на більшість операцій з переказу грошей. Про це повідомила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова у Facebook.

  Рожкова зазначила, що вимоги закону не поширюватимуться на:

  • сплату комуналки, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);
  • сплату кредиту до 30 тис. грн;
  • оплату товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • всі готівкові перекази в межах України до 5 тис. грн;
  • зняття коштів з власного рахунку.

  Також Рожкова нагадала, що закон набуде чинності 28 квітня та дає НБУ три місяці (до 28 липня 2020 року) на схвалення нормативно-правових актів.

  «Але ми розуміємо, що новацій багато. Починаючи від побудови внутрішньої AML-системи, і закінчуючи, дистанційними технологіями при KYC. Тому, нове положення про фінмон для банків ми затвердимо вже до кінця квітня. Проект вже відпрацювали з банками і Держфінмоніторингом. Скоро відправимо на Мінфін і Держфінмоніторинг на затвердження. До кінця квітня все буде», – пояснила вона.

  За словами Рожкової, для небанківських фінансових установ нормативні документи будуть розроблені до кінця червня.

  «Це буде єдиний документ, як для тих, хто вже під наглядом НБУ, так і для тих, хто перейде після «спліту». До кінця липня точно затвердимо, як цього вимагає закон», – зазначила вона.

  Також Рожкова наголосила, що обов'язково буде перехідний період і для банків і для небанків.

  «Учасники ринку отримають додатковий час для налаштування процесів і реалізації вимог нормативки», – сказала вона.

  Окрім того, Рожкова спростувала міф про те, що можливість віддаленої ідентифікації буде тільки через BankID, до якого підключені 14 банків.

  «Відповідаю. Варіанти дистанційної KYC будуть різні: BankID, кваліфікований електронний підпис, відеотрансляція, дистанційне зчитування даних через NFC, платіж на окремий рахунок банку з особистого рахунку клієнта. Варіантів вистачає», – пояснила заступник голови НБУ.

  За словами Рожкової, закон вб’є ринок «сірих» електронних грошей.

  «Так, закон зобов’язує розкрити власників електронних гаманців. Неприпустимо, щоб електронні гроші використовувались для тіньових операцій», – наголосила вона.

  «Короткий підсумок: головна ідея нового закону - це, можливо, не завжди зрозуміле словосполучення «ризик - орієнтований підхід». Пояснюю. Раніше банки однаково перевіряли всіх клієнтів: від студентів та пенсіонерів до публічних діячів. Відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів: оплата комуналки; зарплатні проєкти, стипендії, пенсії; ОСББ; підприємства ЖКГ, інтернет-провайдери; «білий» бізнес, що платить податки тощо. Увага до низькоризикових клієнтів буде мінімальна», – підсумувала Рожкова.

  Нагадаємо, на днях в Українській асоціації платіжних систем заявивли, що з 28 квітня 2020 року не можна буде без ідентифікації оплатити віддалено комуналку, отримати переказ грошей, оплатити сервіси, купити передплачену картку і скористатися безготівковими коштами.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ