Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Україні будуватимуть пологові будинки з одномісними палатами

  • Розсилка
  У більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті - В Україні будуватимуть пологові будинки з одномісними палатами
  У більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті

  В одномісних палатах також обов’язково буде душ та туалет

  В Україні будуватимуть пологові будинки з одномісними палатами. Такі зміни пропонується внести у проект нових державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров’я.

  Про це написав на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Сьогодні у більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті. Це дискомфортно. Тому зараз оновлюємо чинні будівельні норми щодо проектування медичних закладів і пропонуємо проектувати окремі палати в пологових будинках. Щоб там також обов’язково був душ та туалет. Це необхідні речі», - зазначив він.
  1_08

  Нагадаємо, що раніше Мінрегіон також пропонував ввести низку змін у будівельні норми для проектування дитячих лікарень з сучасними окремими палатами для одночасного перебування дитини з батьками. Це комфорт маленьких пацієнтів та спокій їх батьків, які зможуть бути поряд зі своєю дитиною.

   Довідково, державні будівельні норми «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я» поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров'я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

  У проекті нового ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:

  ·  місткості лікарняних палат - як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;

  ·  комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;

  ·  спеціального обладнання для палат;

  ·  інклюзивності медичних закладів;

  ·  проектування службових приміщень для персоналу;

  ·  влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;

  ·  рекуперації та вентиляції;

  · тощо.

  Проект нового ДБН розробляється за активної участі Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ