Нацбанк запускає податкову амністію для фізосіб – що це означає
Нацбанк розширив перелік операцій за поточними рахунками фізичних осіб
Національний банк розширив перелік операцій за поточними рахунками фізичних осіб (резидентів і нерезидентів). Про це передає пресслужба НБУ.
З 1 вересня 2021 ці особи зможуть зараховувати кошти з поточних рахунків із спеціальним режимом використання для одноразового (спеціального) добровільного декларування на поточні рахунки в іноземній і національній валюті .
Наведені зміни внесені з метою приведення нормативно-правової бази Нацбанку у відповідність до закону України.
Крім того, з огляду на звернення українських банків, Національний банк удосконалив низку інших норм щодо проведення деяких валютних операцій.
Відповідні зміни набувають чинності з 1 вересня.
Раніше на виконання програми добровільного декларування, або так званої «податкової амністії» учасники повинні були відкрити в банку спеціальний рахунок і перерахувати на нього гроші і банківські метали.
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії. Президент Володимир Зеленський повернув документ з підписом 19 липня, а набув чинності він з 21 липня поточного року.
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Нагадаємо, експерти Національного банку прогнозують, що до кінця року в Україні вдасться прищепити близько 30% населення, чого недостатньо для отримання колективного імунітету. Водночас регулятор не прогнозує введення жорсткого карантину цієї осені.
Коментарі — 0