Прокуратура взялася за київську клініку, що приховала інформацію про хворого на коронавірус

Прокуратура взялася за київську клініку, що приховала інформацію про хворого на коронавірус

Киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію, зробив тест у одному з приватних медичних центрів столиці

Прокуратура Києва ініціювала проведення досудового розслідування щодо службових осіб приватної медичної клініки, які не повідомили державні органи України про пацієнта, хворого на коронавірус.

Про це повідомляє пресслужба столичної прокуратури.

Згідно з інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію, зробив тест у одному з приватних медичних центрів столиці. Проте, центр не повідомив про позитивний тест пацієнта Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я. Діагноз підтвердила і надала інформацію державним органам України одна з німецьких лабораторій.

Відомості за цим фактом внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України (Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюватиме Солом’янське управління поліції, процесуальне керівництво - Київська місцева прокуратура № 9.

Перебіг досудового розслідування взято на контроль керівництвом прокуратури Києва.

Як повідомлялося, 19 березня у Києві зафіксований третій випадок захворювання на коронавірус. 

Мер Києва Віталій Кличко розповів, що це 50-річний киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію. Спочатку чоловік зробив тест у одному з приватних медичних центрів столиці. Але центр не повідомив про позитивний тест пацієнта ні Міністерство охорони здоров’я, ні Центр громадського здоров’я. Діагноз підтвердила і надала інформацію державним органам України одна з німецьких лабораторій. Зараз пацієнт перебуває вдома.

Нагадаємо, Верховна Рада України посилила відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Такі дії карають штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. У разі, якщо ці дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, відповідальність передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: