Батько зниклого українця звернеться до правоохоронців Білорусі
Український офіцер досі не знає, де перебуває його 19-річний син, який зник, поїхавши до Гомеля
«Будемо звертатися всюди, куди тільки можливо і неможливо», – сказав він білоруському представництву Радіо Свобода.
Ігор Гриб поки не знає, як чи робитиме це самостійно, чи через офіційні структури України.
Він досі не знає, де перебуває його 19-річний син, який зник, поїхавши до Гомеля.
Батько зниклого хлопця поки не коментує висловлювання дівчини, з якою планував зустрітися його син.
Він не знає, чи контактував Павло іще з кимось із Росії.
Ігор Гриб повідомив, що Павло вступив до Києво-Могилянської академії на спеціальність «філософія», але за станом здоров’я відучився там один семестр.
Колишній заступник голови Служби безпеки України (з березня 2014-го до червня 2015 року), генерал-майор запасу Віктор Ягун висловив думку, що «в Білорусі будуть затягувати цю ситуацію».
«Я прогнозую, що його знайдуть у Краснодарі буквально за тиждень-два або після закінчення спільних військових навчань (Росії та Білорусі – ред.)», – сказав він.
«За неофіційною інформацією, хлопець може перебувати в СІЗО Краснодарського краю Росії. Завтра туди їдуть офіційні представники МЗС України, генерального консульства в Ростові», – додав Ягун.
Він також зазначив, що прикордонники РФ і Білорусі користуються спільною базою даних про перетин кордону.
«У нас є інформація про те, що в Білорусі є група ФСБ у складі від 30 до 40 осіб, які на постійній основі працюють у Мінську, в тому числі там є і силова група. Якщо потрібно проводити затримання, вони, як правило, не доводять до відома білоруських колег і проводять ці заходи самі», – сказав Ягун.
«Якщо хтось з українських громадян перебуває в полі зору російських спецслужб і має намір їхати, наприклад, до Прибалтики, обираючи найкоротший шлях через Білорусь, перетинає кордон в тій же Чернігівській області, їде територією Білорусі – в цей момент вже фіксується інформація про те, що особа, яка їх цікавить, перетнула кордон і доїжджає до кордону з Прибалтикою. Таку людину можуть дорогою перехопити, а оскільки кордону між Білоруссю і Росією не існує, людина може потрапити в руки російських спецслужб», – додав він.
Нагадаємо, 28 серпня колишній український офіцер Ігор Гриб на своїй сторінці в Facebook написав про зникнення в Білорусі свого 19-річного сина Павла, який вирушив до сусідньої країни ще 24 серпня. За словами батька, 19-річний українець виїхав до Гомеля на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався в соцмережах.
Гриб вважає, що сина могли виманити і затримати російські спецслужби.
Україна направила Білорусі ноту протесту через викрадення сина прикордонника.
Зниклого в Білорусі сина українського військового серед затриманих не знайшли.
Повідомлялося, що Павло Гриб може перебувати в управлінні ФСБ в Краснодарі.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо зниклого на території Республіки Білорусь громадянина України Павла Гриба.
Коментарі — 0